Lanet Para

Logo
Lanet Para
  • 398 Okuma
  • 0 Yorum

Eveeeeeet. Para... Ne lanet bişey değil mi? Ama gel gör ki onsuz olmuyor amk. İşin aslı ipnelik Lidyalılar'da diyebilirsiniz. Ama ölmüş adamların arkasından hoş olmaz gibi sanki. Suç parayı bulanda değil yönetende. Şu an öyle bir dünya düzeni kurulmuş durumda ki, paran yoksa itibarın yok bilginin kültürünün hiçbir önemi yok. Ama insanlar gözleri bağlanmış koyunlar gibi bu sistemin kölesi olmuş durumda. Hayatımız boyunca şu lanet parayı kazamak için harap oluyoruz. Sonra bir bakmışız ömürler geçmiş, gençliğimiz gitmiş. Elimizde bi bok yok. Ignorence is bless diye boşuna dememişler. Düşünmeyen ve sorgulamayan bireyler mutlu. Neden? Çünkü lavuğun bi boktan haberi yok. Sormuyo lan acaba kullanılıyor muyum, sömürülüyor muyum. Şurda yaşayacağım 70-80 yıl bişey bu hayatı bunlara piç ettiriyor muyum. Hiiiiiiiç. Misss gibi yaşıyor gidiyor amk. Sistem herekesi sabit hayatlar yaşattırıp düzen sağlamaya çalışıyor. Diyor ki doğacaksın, müslüman olacaksın, okula gideceksin, sınava gireceksin, mezun olacaksın, iş bulup çalışacaksın, evleneceksin, çocuk yapacaksın bla bla... Hayır okula gitmesen nolur, iş bulmasan nolur, evlenmesen nolur amk. Çocuk yapmasan nolur. He yap hobi olarak yine yap sen :) ama düşün.

Bizim memleketin en başlıca problemi sorgulamamak. Çünkü tembel! Hazır bilgiye o kadar çabuk inanıyor ki. Kendine o kadar inanmaz. Abi önce düşüneceksin. Bu adam veya bu kurum benden bunu yapmamı istiyor bu adamın çıkarı ne? Neden benden istiyor? Sonucunda ben bu işi yaparsam benim elime ne geçecek. Her birey sorgulamaya bir noktada başlar. Ama kimisi sonuna kadar gider kimisi kendini kanırıp aynı yoluna devam eder. Yapmayın beyler böyle. Kendinize yazık etmeyin. Parayı yöneten ipnelerin ekmeğine yağ sürmeyin. Düşünün ki sömürülmeyin.

Velhasılı kelam, aklınız var deli değilsiniz. Para kazanmak için hayatlarınızı tüketmeyin. Altı üstü 70-80yıl yaşıyıp öleceğiz zaten amk.

Hayde eyvallah

yazar
Yamak

amb

Üniversitede Biyoloji okuyan hem de eğitim dili ingilizce olan bir üniversiteden mezun, uni zamanlarında birçok ülke gezmiş ve Filipinler'de 5 ay yaşamış biridir bu asım. Aynı zamanda uniden mezun olduktan sonra sırf para kazanmak için Vodafone mağazasında işe başlayıp Türkiye'de ilk 5 mağaza müdürü seviyesine kadar yükselmiş biridir bu asım. Sonraları o sektörden sıkılıp işi bırakarak kariyerinde zirve yapmış ve çiğköfte sektörüne girmiş biri :)

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma