Mark Zuckerberg, Facebook üzerinden yayın yapacak

Logo
Mark Zuckerberg, Facebook üzerinden yayın yapacak
  • 1059 Okuma
  • 0 Yorum

Son yıllarda gündemde olan nefret suçları, artık internete de sirayet etmiş durumda. Özellikle Facebook ve diğer sosyal medya sitelerinde şahit olunan saldırgan konuşmalar, kimileri adına ifade özgürlüğü kapsamına giriyor.

Hem kendisi hem de internet sitesi adına ifade özgürlüğü konusunda görüşlerini dile getirmeyi planlayan Mark Zuckerberg, kendi internet sitesinin işleyisi ile ifade özgürlüğü konusunu irdeleyecek.

Mark Zuckerberg Facebook ve ifade özgürlüğü için konuşacak

Sosyal medya mecrası üzerinden bir mesaj paylaşan tecrübeli iş insanı Mark Zuckerberg, Türkiye saati ile bugün saat 20.00’da bir yayın yapacak. Platformun kurucusu Zuckerberg, bu yayında şunlardan bahsedecek:

— İfade özgürlüğü ve söz hakkı
— Söz hakkının önemi
— İnsanlara söz hakkı vermenin ve onları bir araya getirmenin nasıl bir his olduğu
— Daha çok söz hakkının ve internetin sebep olduğu zorlukların nasıl ele alınacağı
— Fikir özgürlüğünü tehdit eden ana unsurlar

Ayrıca son birkaç yıldır bu konulara yoğun bir şekilde odaklandığını ve bu konulardan öğrendiklerini ayrı ayrı analiz ederek nihai sonuçlara ulaştığını belirten Mark Zuckerberg, yapacağı konuşma üzerinde çok zaman harcadığını söyledi.

Facebook’un kurucusu, buna ek olarak, ilgili sorular için vereceği cevapların herhangi bir kontrol mekanizmasından geçmeyeceğini dile getirdi. Bu da demek oluyor ki kendisinin en samimi hali tüm dünya ile buluşacak.

OPPO Clone Phone

yazar

adım ümit teknoloji ve rap müzikle yakından ilgiliyim gülmeyi eğlenmeyi seven araştırmacı bir kişilik.