Market Alışverişinizi Ayağınıza Getiren Uygulamalar

Market Alışverişinizi Ayağınıza Getiren Uygulamalar
 • 228 Okuma
 • 2 Yorum

Market alışverişi, kişiler için bazen zorlayıcı olabilmektedir. Özellikle çalışan ve evinin yakınında market olmayan kişiler için market alışverişi adeta bir zulüm haline gelmektedir. Ancak günümüzde internetin gelişmesi ve teknolojinin insan hayatında oldukça büyük bir yer kaplaması ile beraber farklı uygulamalar geliştirilmiş ve insan hayatı çok daha kolay hale gelmiştir. İnsan hayatını kolaylaştıran uygulamalardan bir tanesi de kişilerin market alışverişini ayağına getiren uygulamalardır. Peki, bu uygulamalar nelerdir? Bu uygulamaları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

Getir

Yaklaşık 4 yıldır Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren Getir, Türkiye’ye market alışverişi uygulamalarını getiren uygulamadır. Ancak uygulamanın yalnızca İstanbul’da faaliyet göstermesi en kötü yönüdür. Fakat diğer bazı uygulamaların İstanbul’un belirli bölgelerine hizmet verdiği düşünüldüğünde Getir’in tüm İstanbul’a gönderim yapması büyük bir avantaj oluyor. Oldukça kısa sürede teslimat yapan Getir, 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Getir uygulaması kuruluşundan sonraki zamanlarda Getir Büyük, Getir Yemek gibi yan uygulamalarını oluşturmuştur.

İste Gelsin

Yakın bir geçmişte market alışverişi uygulaması pazarına giren İste Gelsin’in pazara oldukça iddialı bir şekilde girdiğini söyleyebilmek mümkündür. Tüm İstanbul’da hizmet veren İste Gelsin, teslimat süresi açısından Getir’den geride kalmış durumda. Bazen 2-3 saatte gönderim yaptığı olmuştur. İste Gelsin’in ürün çeşitliliğinde oldukça fazla olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Banabi

Yemek Sepeti’nin yan uygulaması olan Banabi, Getir’in en büyük rakipleri arasında yer alıyor. Yemek Sepeti’nin bir yan uygulaması olması Banabi uygulamasını oldukça güvenilir ve güçlü kılmaktadır. Bu nedenle Banabi’nin oldukça hızlı bir şekilde büyüdüğünü de söyleyebiliriz. Diğer uygulamalardan en büyük farkı ise İstanbul’un dışında Antalya, Ankara, Eskişehir ve İzmir’de de hizmet verebiliyor olmasıdır.

Glovo

İspanya merkezli olarak kurulan Glovo, 60’dan fazla şehir hizmet vermektedir. Yemek, market ve hatta hediyelik eşya dahi Glovo’nun ürün skalasında bulunmaktadır. Bu özelliği ve Türkiye’nin yarısından fazlasına hizmet vermesi Glovo’nun en önemli avantajıdır.

Migros Hemen

Takdir edersiniz ki yukarıdaki uygulamalara göre Migros Hemen çok daha güvenilir olmaktadır. ancak Migros Hemen’in ürün çeşitliliği diğer uygulamalara göre daha az olduğu için gelişim gösterememiştir.  

yazar
Kalfa

Hazal Kanmaz

Yorumlar (2)

 1. yazar
  Yamak

  tebriz dark - 1 hafta önce

  genel olarak iyi güvenilir hızlı çeşitlik konusunda gelişmeli MİGROS

 2. yazar
  Yamak

  MUHAMMET EMİN TATLI - 4 gün önce

  TEŞEKKÜRLER

Bir yorum bırak

Azbucuk nasıl çalışır?

Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.


Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma