Milletçe Tutumlu Değiliz

Logo
Milletçe Tutumlu Değiliz
  • 812 Okuma
  • 0 Yorum

Arkadaşlar merhaba Millet Olarak Irkımız Gereği Hoş Görülü Nezaket Dolu İnsanlar OImamız gerek diye düşünüyorum . Birbirini Tutan Bir Irk olmamız gerektiğini Yıllardan Beri ileri gelen Ülkece Yaşadıgımız Yaşattırılan Onca Örnekten Sonra böyle olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Bütçenizin Yettiği Kadar Araba Alıyorsunuz Bunu Gören Akrabalar Arkadaşlar  Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin Demek yerine Bunun Rengi neden böyle şurda çizik var burda boya var değişen var neden ucuz vs diyip bizim hevesimizi kırıp sonrasında hayırlı olsun der çekilirler 

Metroda İdeolojisi Giyim Şekli Kendisinden Farklı oldugu için Aşşagılamaya Çalışan ve bunu yapan kişilere Karşı Tepki Veremiyoruz oysa ki özgür iradeye dayalı bır biçimde yönetiliyoruz kim ne isterse onu giyip veya giymeyebiliyor .


Aleyna Tilki İlk Çıktıgı Zamanlar Ülkede 7Den70e herkes Dalga geçti Küçümsedi hor Gördü Elinden tutan onu başarı yakalaması için çabalayan kimse yoktu Sonrasında Kendi Sesiyle Bir yerlere geldi ( Güncel Hali Hakkında Son Zamanlarda ki Hal Hareketleri ile Alakalı bir Beyanım yok)  Oysa Justın bıeber Dediğimiz Hatrı Sayılır Bir Kitleye Ulaşan Çocuk ise Amerikada Kendını Kanıtlamıs Bir Ünlü Sayesinde bu kadar başarı yakayabıldı Keza Rihanna Onun Elinden tutanda Jayz idi. Ama Bizim Ülkemizde Çamur Atma Herkesi Her Konuda Aşşagılama İstegi oldugu Sürece Asla bir dünya Markası olamayacagız.


Günlük Alışverişimizde De bu böyle İnternet Çıktıgından beri Büyük Marketler her mahalleye girdiğinden beri eko sistem çööktü. Bütün Alışverişi Marketlerden Yapıp Para Bitince mahalle bakkalından borç yazdırmaya başlar olduk. Hatta herşeyini marketten alıp sadece sigara yazdırmaya çalışan sahıslar bile var. esnaflarımız onlara B*k iç diyor 


Tamam Belkı haklıyız marketlerde veya internette herşeyi bulabılmek ve belkı ucuza almak mümkün fakat bence tutumlu olup mahalle esnafından da alışverişi kesmemek gerekir diye düşünüyorum. marketten 3 alıyorsak mahalle bakkalından 1 almaya özen göstermek gerekir diye düşünüyorum Sonucta o mahalla bakkalından esnafından ekmek yiyen aileler var.


Takım Tutarız Fenerbahcelisindir Galatasaray Avrupada Maça Çıkıyor Rakip yabancı takıma başarılar dileriz. Yaahu Ne kadar fanatik olursan ol ezeli rakip olursa olsun gögsünde ay yıldız bayragımızı taşıyor saygı duyup tutumlu olmak ve hangı takım olursa olsun sahip çıkmalıyız


Biz Türküz ve Birlikten Cumhuriyet doğar işin özü bu Arkadaşlar ( günün Anlam ve önemine . 29 ekim cumhuriyet bayramımız kutlu olsun ) 

yazar

Anlatmayı Dinlemeyi Fikir Alışverişini okumayı Araştırmayı Seven Biriyim