MİS KİTAP ÖZETLERİ,KÜRŞAT BAŞAR-YAZ

Logo
MİS KİTAP ÖZETLERİ,KÜRŞAT BAŞAR-YAZ
  • 1407 Okuma
  • 0 Yorum

    Yıllarca birçok düşünceyi içinde tutarak yaşamak büyük buhran. Ne olursa olsun, insan her şeyini anlatmalı, sevdalısına. Bu kalp tutkunluğu gelecek yıllara değil şu an yaşadığımız an'lara pay edilmeli belki de...


   Nenesi ve amcasıyla beraber yaşayan kahramanımız Murat. Kitap onun ağzından anlatılmış. Murat, amcası ölünce ona hazine tasviriyle bırakılan kitaplara yönelir. Bir gün amcasının arkadaşı ona kendi dergisinde çalışmasını teklif eder. Amcasının arkadaşının kızı, yazıhaneye geldiğinde ona kendi oluşturduğu yeryüzünde bulunmayan şifreli bir alfabeden oluşan yazı bırakır. Emel ile aşk yaşamaya başlarlar. Emel farklı bir kızdır, kaybolmaları herkesçe meşhurdur. Yılların akıp gitmesiyle yolları ayrılır. Ara sıra mektuplaşırlar. Murat, öğretmen olur. Leyla ile sevgili olsa da Emel ile yaşadığı duyguları hiç yakalayamaz.

   Yıllar sonra Emel ile yolları kesişir. Emel ona aslında yıllardır hasta olduğunu ve Murat'a nedensiz nasılsız şekildeki kaybolmalarının nedeninin bu olduğunu açıklar. Hiç olmadığı kadar bağlanırlar birbirlerine. Aralarındaki kopukluğun nedeni anlaşılmıştır çünkü. Bir kızları olur. Onun da adını Emel koyarlar. Zamanlardan sonra Emel, Murat'ın kollarına yığılır.


yazar

Atatürk Üniversitesi-Lab. Veteriner Sağlık⏭️ Çöpün kenarındaki parçalanmış gazete küpürünü bile okumalı insan..📃