Modern Hayattan Kaçış Seçeneği: Kimo Estate

Logo
Modern Hayattan Kaçış Seçeneği:  Kimo Estate
  • 984 Okuma
  • 0 Yorum

Modern dünya ile beraber herşey hız kazandı fakat biz ona yetişmekte zaman zaman güçlükler çekebiliyoruz hatta bazen yetişemiyoruz işte bu noktada imdadınıza Avustralya kırsalında bulunan JR’s Hut evleri yetişiyor. 

Anthony Hunt Design ve Luke Stanley Architects, Avustralya kırsalında hayata geçirilen bir proje için bir araya gelmiş. “JR’s Hut” ismini taşıyan proje kapsamında, bir çiftlik arazisi üzerine klasik üçgen çadır görünümüne sahip bir kulübe yerleştirilmiş. Kulübe, şehirden uzaklaşmak üzere buraya konaklamaya gelen misafirlere, otantik ve doğayla iç içe bir ortam sunuyor.


Kulübenin yerleştirildiği arazi, Kimo Estate olarak bilinen; konaklama seçenekleri sunan ve organizasyonlara ev sahipliği yapan bir yer. Kimo Estate modern hayatın uyaranlarından kaçmak isteyenlerin hizmetine sunulmak üzere tasarlanmış ve “JR’s Hut” bu amacın en önemli ayaklarından birini oluşturuyor.

Çoğunlukla sert kereste ve cam kullanılarak yapılmış kulübenin içinde yatağın da bulunduğu küçük bir yaşam alanı var. Kulübede ısınmayı sağlayan siyah bir odun sobası ve içindeyken çiftlik manzarasını seyredebileceğiniz bir banyo bulunuyor. “JR’s Hut”ın kapısı ise, uçsuz bucaksız vadiyi önünüze seren bir verandaya açılıyor.


h/t: contemporist