Mona Lisa Tablosunun Kopyası 600 Bin Dolara Satıldı

Logo
Mona Lisa Tablosunun Kopyası 600 Bin Dolara Satıldı
  • 915 Okuma
  • 0 Yorum

Rönesans ressamlarından biri olan ve bir dahi olarak nitelendirilen Leonardo da Vinci‘nin ünlü eseri Mona Lisa‘nın 17. yüzyılda yapılan replikası, Paris’te yapılan açık artırmada 611 bin 950 dolara satıldı!

Leonardo da Vinci’nin, 1503 yılında yaptığı Mona Lisa tablosu’nun 17. yüzyılda yapılan kopyası; Sotheby’s adlı müzayedede, açık artırmada ilk verilen 70 bin ila 90 bin euro’luk değerlemeden çok daha fazlasına, 552 bin 500 euro’ya (611 bin 950 dolar) alıcı buldu. Sotheby’s yöneticisi Baukje Coenen, Mona Lisa replikasının satışının ardından yaptığı açıklamada, “Bu şaşırtıcı sonuç, bu ikonik resmin kalıcı cazibesinin gücünü kanıtlıyor” dedi.

Gerçek Mona Lisa tablosu, 200 yıldan uzun bir zamandır Paris’teki Louvre Müzesi’nde sergileniyor. Resimde Da Vinci’nin, Floransalı ipek tüccarı Francesco Giocondo’nun eşi Lisa Gherardini’yi tasvir ettiği düşünülüyor.

Tiles Hop: EDM Rush!

yazar
Yamak

FIRAT KOC

1991 istanbul doğumluyum. Ekonomi mezunu Mali Müşavirim. Kitap okumayı çok severım ve kendıme ait blog sayfamda yazılar cıkartırım. www.kocfirat.com blog sayfam