MUHTEŞEM OYUNCULUK VE KALBE DOKUNAN HER SÖZLERİYLE İŞTE..

Logo
MUHTEŞEM OYUNCULUK VE KALBE DOKUNAN HER SÖZLERİYLE İŞTE..
  • 652 Okuma
  • 0 Yorum

   Bir baba kız dramı !

 7.Koğuştaki Mucize için haksız yere suçlanan bir babayla, yalnız kalan küçük kızının buluşma hikayesi diyebiliriz kısaca. Filmin bir uyarlama olduğunu dikkate alırsak duygu durumu ve genel detaylar dışında bir hayli farklılıklar olduğunu söylemek mümkün. Bir kere yerli versiyonda filme bir dönem havası verilmiş ve 80 darbesi sonrası gücü ve baskısı artan askeri yönetimle bir hesaplaşmaya gidilmiş. İlk başta kızının çantasına asılan Memo'ya çok fazla tepki gösterdiğini düşündüğüm Albay'ın tepkisi orijinal filmde de aynı şiddetle yansıyor. Orada da polis olarak! Yani üniformalıların anlayışsız ve sert olduğu vurgusu iki kültürde de karşımıza çıkıyor. Ama dediğim gibi bizde zorlu bir dönemin ardına sığınılmış. Filmde dikkat çeken şeylerden biri de sanat yönetiminin gayet başarılı ve dönemine uygun olduğu. Detaylara uyulmuş ve ortaya sıcak, samimi bir dram komedi çıkmış.

 

İlki başta daha fazla dram içeriyor ve çocuk babası içeriye alındıktan sonra yalnız kalıyor. Uyarlamada ise çocuğun başında bir babaanne var ve onunla çocuğu gibi ilgilenen bir öğretmen. Bunlar da o dönemin ruhuna uygun şeyler. Ya da duygusallığı ve gelenekleri özellikle beslemesine dikkat edilen detaylar.


Sinema seyircilerinin filmi izledikten sonra sosyal medya üzerinden yapmış olduğu yorumlara baktığımız zaman genel bir kitle üzerinde olumlu yönde cevapları izlemeyenler üzerinde de merak duygusu uyandırmıştır.

Jet Robot Car Transformation :Robot Car Games

yazar

Biraz durgun biraz araştırmacı biraz gezgin biraz gündemden haberdar biri.