Nasıl yakışıklı olunur

Logo
Nasıl yakışıklı olunur
 • 5205 Okuma
 • 0 Yorum

Hafif Deodorant kullanın

Koku, beş duyu arasındaki en güçlülerden biridir. İnsanlar, özellikle kızlar harika kokan erkekleri sever. Bu nedenle, duştan hemen sonra iyi deodorant giymek çok önemlidir. Daha eski ve kızları çekmeyi iddia eden birçok süslü ve güçlü deodorant vardır, ancak benim tavsiyem ayık ve taze kokulu deodorantları kullanmak olacaktır. Güçlü deodorantlar büyük kapalıdır. Bu yüzden ayık ve okullarda tercih edilebilecek olanları kullanın.

Terliyseniz, okulunuz izin veriyorsa sırt çantanızda küçük bir deodorantı okulunuza taşıyın . Gün içinde birkaç kez tekrar uygulayabilirsiniz. Ayrıca dolabınızda saklayabilirsiniz.

Yüzünüzü Birkaç Kez Yıkayın

Tembel olma! Yüzünüzü günde birkaç kez yıkamak daha iyidir. Yüzünüzü cildinize uygun yumuşak bir sabunla yıkayın. Yüz yıkama, teri ve fazla yağı cildinizden temizler ve yüzünüzün taze görünmesini sağlar. 'Kullanın ve atın' olan ve okula taşıması kolay cep kağıdı sabunları kullanın.

Yüz yıkamanın bir artı noktası daha taze hissetmeniz ve sınıfta daha iyi odaklanmanızdır. Bu sadece daha fazla not almanıza yardımcı olmayacak, aynı zamanda daha güvenli görünmenize de yardımcı olacaktır.

Kıyafetlerini Doğru Giy

Size mükemmel uyan elbise veya üniforma giyin. Çok kısa, çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır. Eğer bir tane yoksa, lütfen mağazalardan kendinize mükemmel bir tane alın. Mağazadaki kıyafetler bedeninize uymuyorsa, terziden dikiş alın.

Temiz ve ütülenmiş kıyafetler giydiğinizden emin olun. Gömleği sokun ve kemerinizi pantolonunuzun içine sokmak için kemerinizi iyi ayarlayın. İç çamaşırını unutmamak için. Size de mükemmel şekilde uymalıdır. Rahatsız iç giyim insanları garip bir şekilde yürümesini ve oldukça utanç verici olmasını sağlar.

Üniformanızı yıkayın ve düzenli olarak çamaşır yıkayın. Ayrıca, ihtiyaç olması halinde ekstra çift stoklarını hazır bulundurun. Ayak parmaklarınıza iyi uyan ayakkabılar kullanın. Birçoğu ayakkabı boyutlarından ödün veriyor ve daha sonra ayak parmaklarında ağrı geliştiriyor. Çok sıkı değil, çok gevşek değil, sadece mükemmel rahat.

Nefesini Taze Tut

Kesinlikle nefesi tüm odayı koklayan bir adam olmak istemezsin. Kötü nefes büyük sapmadır. Fırçalama düzenli olarak önler. Özellikle lisede taze nefes almak çok önemlidir ve iş arkadaşlarınızın ve arkadaşlarınızın yanında oturursunuz. Ayrıca, takım arkadaşlarını birbirine yakınlaştıran oyunlar veya spor gibi takım etkinlikleri de vardır. Bu gibi durumlarda, kötü nefes almak oldukça utanç verici olabilir. İnsanlar ağız kokusu olanlardan kaçınırlar. Kim istemez ki?

İşte taze nefes almanın bazı temelleri

 • İki kez fırçalayın - biri sabah uyandıktan sonra ve biri uykudan önce.
 • İyi bir diş fırçası kullanın. Her 2-3 ayda bir değiştirin.
 • Diş ipi yapın, ağızda sıkışmış plak ve yiyeceklerden kurtulur ve bu da nefes nefese neden olur.
 • Ayrıca, dilinizi fırçalamayı unutmayın. Bir 'dil temizleyici' de kullanabilirsiniz. Dikkatli ol, nazikçe yap.
 • Ağzınızı her biri 10-15 saniye boyunca 2-3 kez iyice durulayın.
 • Gün boyunca yeterli su için. Ağız kuruluğu daha çok kokuyor.

Duşta Süper Temiz Olun

Bu en temel şeydir ve iyi bir hijyen uygulamanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayamaz. Bu genellikle göz ardı edildi. Şirketlerinde temiz adam gibi insanlar daha iyi bir koku ile temiz olan bir adam takdir edilir.

Süper temiz olmanın bazı yolları.

Kokulu sabunla iyice duş alın. Saçlarınızı yıkamak için iyi bir şampuan kullanın. Vücudunuzu nazikçe fırçalayın (cilde zarar vermemeye dikkat etmeden önce). Banyonuzda, tercihen banyo yaparken vücudunuzu yakından görmek için daha az sis olan ayna var. Özel parçalarınızı yıkayın.

Bir kova banyosu banyo yapmak için başka bir harika yoldur. Çok fazla su tasarrufu sağlar. Bunun için bir kova ve kupa gerekir.

Saçlarınızı Sıkça Yıkayın

Hava sıcak ve nemliyse saçınızı her gün yıkamak iyi bir uygulamadır. Saçlarınız çok kuruysa veya üşürseniz, alternatif günlerde saçlarınızı yıkamak çoğu için uygundur. Eğer kıllar normalden uzaksa, haftada bir veya iki kez yıkamalısınız. Çok sıcak su kullanmayın, iyiden daha fazla zarar verebilir. Daima ılık suyu tercih edin.

İyi bir şampuan kullanmalısın. Elinize biraz şampuan almak ve içine biraz su karıştırıp saçınıza nazikçe uygulamak iyi bir uygulamadır. Şampuanın saçınıza 5 dakika batmasına izin verin ve sonra saçınızı iyice durulayın.

Şampuandan sonra saç kremi kullanın. Aksi takdirde, saçlarınız kuruyacak ve daha sonra saçınızı taramak ve korumak zor olacaktır.

Tırnaklarınızı Haftada Bir Kesin

İyi hijyen uygulaması olduğu için haftada bir kez tırnaklarınızı düzeltmek önemlidir. Hijyen açısından, kir genellikle tırnaklarınızın içine yerleşir ve aynı zamanda kirli görünür. Lisede, tırnaklarınızı düzenli olarak kesmelisiniz. Hem tırnaklarınızı hem de ayak tırnaklarınızı düzeltmek için haftada biraz zaman ayırın.

Uzun Çiviler de birine zarar verebilir ve bazen kendinize de zarar verebilir. Bu yüzden tırnaklarınızı iyi görünmek ve güvenli olmak için kırpmak daha iyidir.

Her zaman yüzünde bir gülümseme var

Bu, lisede nasıl yakışıklı olunacağı için en kolay çözümdür. Sadece dudaklarınızla değil, aynı zamanda gözlerinizle de gülümseyin. Başkalarına gülümsediğinizde size onun gibi olduğunu söyler. Ayrıca gülümserken yere bakmayın. Utangaç olarak yanılıyor olabilirsiniz.

Daima başkalarının gözüne bakın. Aynada gülümseyen pratik yapabilirsiniz. İşleri çok ciddiye alma. Rahat olun ve diğer rahat olun. Diğerlerini mizah anlayışınızla güldürmek iyidir. Eğer uzman değilseniz. Şaka koleksiyonunuzu hazır tutun. Bir şaka yapmak her zaman gerekli değildir. Biraz komik olmak yeterli olacaktır.

Görüşmeler Sırasında Göz Temasını Koruyun

Daima başkalarının gözüne bakarak konuşun. Göz temasının sürdürülmemesi de bazı kültürlerde hakaret olarak kabul edilir. Eğer göz temasını sürdürmeye alışkın değilseniz, gözlerinizi aynaya bakıp kendinizle konuşmaya çalışın. Yine, başka bir kişiye bakmamak ve onları rahatsız etmemek, sadece rahatlığa bakmak önemlidir. Ayrıca dinlediğiniz hakkında geri bildirimde bulunur ve konuştuğunuz kişiye saygı duyarsınız.

Kendine güven ve kendini iyi taşı

Birçok insan nasıl daha emin olabileceğini merak ediyor. En iyi yol belki de basittir. Kendine güveniyorsun. İş arkadaşlarınızla güvenle konuştuğunuzu ve sizi çok takdir ettiklerini hayal edin. İçinizde başkalarını iyi ifade edebildiğiniz ve etkileyebildiğiniz mutluluğu hissedin. Bunu her gece uyumadan önce yapın ve kendinize güvendiğinizi hayal edin. Emin değilseniz, yukarıdaki tüm ipuçları etkili olmayacaktır.

Her zaman oturun ve iyi durun. Omurganızla düz ve rahat oturmak için bir alışkanlık geliştirin. Otururken ellerinizi masanızda dinlendirmek iyi bir uygulamadır. Daha uzun görünmenize yardımcı olacak düz bir şekilde durun ve içinizde güven yaratacaktır. Ayrıca, düz yürüyün ve gerekirse daha küçük adımlar atın.

Olumlu Beden Dilini Koru

Tıpkı İngilizcede konuştuğumuz gibi, vücudumuzda da bir dil var. Şimdi vücut dilinizi geliştirmenin iki yolu var - biri vücut dili uzmanları tarafından önerilen doğru duruşları öğrenmektir. Diğeri olumlu düşünmek ve beden dilinin otomatik olarak gelişmesine izin vermektir.

Beden dilimizin şekillenmesinde düşüncelerimizin büyük rolü vardır. Bu büyük bir konu ve gelecek makalelerimde beden dili ile ilgili temel bilgileri paylaşacağım. Ancak olumlu düşünceler, olumlu beden diline büyük katkıda bulunur. Daima olumlu düşünün. Zihninizde olumlu bir şekilde onaylayın - “Ben yakışıklıyım”, “Her geçen gün daha yakışıklı ve kendime güveniyorum”, “İnsanlar söylediklerimi seviyor ve takdir ediyor”. Bu onaylamalar beden dilinizin dinamiklerini tamamen değiştirebilir.

Kendinize Sağlıklı Bir Uyku Getirin

Dinlenmek önemlidir. Ortalama bir uykuda iyi bir 8 saat, çoğu genç ve yetişkin için yeterlidir. Ertesi gün tekrar yüzleşmek için 8 saatlik derin bir uyku almak gerekir. İyi uyku sizi ertesi gün enerjik yapar. Hevesli hissediyorsunuz ve sınıfınıza ve işinize daha aktif olarak katılabiliyorsunuz.

İşte iyi uyku için lisede yakışıklı görünmek için bazı ipuçları

 • Uyumadan önce biraz duş al.
 • Uykudan bir saat önce cep telefonunuzdan ve TV'nizden uzak durun.
 • Uyumadan önce yatağınızı temizleyin.
 • Kuruması halinde cildinize nemlendirici sürün. Özellikle yüzünüz, elleriniz ve bacaklarınız.
 • Yatak odanızın iyi havalandırıldığından emin olun. Uygun havalandırma olmalıdır.
 • Karanlık oda uyku için mükemmeldir. Ancak, biraz loş ışıkta biraz ışık istersiniz.
 • Yakında bir su bulundurun. Böylece susadığınız takdirde su içebilirsiniz. Tuvalete sık sık uyanmak için çok fazla su içmeyin. Bu iyi bir uyku için rahatsız edicidir.

Bedeninizi Olduğu Şekilde Kabul Edin

Genlerimiz nasıl göründüğümüze karar verir. Yağlı veya kuru cilde sahip olmak iyidir. Kıvırcık veya düz saçlarınız var. Vücudunu kabul et. Güven bana, bu seni lisede daha iyi, daha güvenli ve yakışıklı hissettirecek.

Yukarıdaki adımları izlerseniz, lisede öncekinden daha yakışıklı olacaksınız ve kendinizi daha güvende hissedeceksiniz. Rahatlayın ve rahatlayın!

yazar
Yamak

yasin zengin

ben yasin kitapları,gezmeyi ve pandaları severim