Ne ki bu Riverdale?

Logo
Ne ki bu Riverdale?
 • 1173 Okuma
 • 2 Yorum

  Riverdale, başta çerezlik bir dizi gibi görünse de gayet iyi bir izleyici kitlesinin olduğunu görebiliriz. Ekim ayında 4.sezonu başlayacak olan dizimiz, kasabada dönen olayları çözen bir grup genç üzerinden işlenen bir kurguya sahip. (Olaylar neredeyse sezon boyu çözülme süresine sahip.) Burada klasik Amerikan gençlik dizilerinde olan kalıplaşmış tiplemeleri görebiliriz. Sporcu, müzik kulağı olan esas oğlan, mükemmel kız, zengin kız, şerifin çocuğu, başkanın kızı, popüler kız derken bile bunalabilirsiniz. Ama bunlar yüzünden bırakmak yerine diziye şans verebilirsiniz. Tabi ilk bölümleri ne kadar sıradansa ilerleyen bölümlerde ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. 
  Diziyi ilk izleme sebebim bir Disney çocuğu olan Cole Sprouse  ve dizinin Youtube da dolaşan 1.sezon final bölümünden bir sahne ( Spoi isteyen Youtube'dan bakabilir tabi). Dediğim gibi ilk 3 bölüm kadarı sıkıcı olsa da eminim her izleyeni kendine bağlayabilir. Bu başarısı dikkat çekmiş olmalı ki Netflix diziyi yakın zamanda bünyesine almış bulunmakta. Tabi başarılı dizilerin yanı sıra başarısız diziler de Netflix' de yok değil. 

  Archie Comics uyarlaması olan dizinin başarısını devam ettirmesini diliyor ve spoiler vermemek için izlemenizi tavsiye ediyorum.

SketchBook

yazar

Mutfağa ilgimin getirisi olarak aşçılık öğrencisiyim. Yemekleri sevmemin yanı sıra kitaplara da ilgim yüksektir. Özellikle amatörde olsa yazma konusu yaklaşık 6-7 senedir büyük hobim.

Yorumlar (2)

 1. yazar
  Ziyaretçi

  Tubi - 2 yıl önce

  👌

 2. yazar
  Ziyaretçi

  Yasemin Altuntas - 2 yıl önce

  🤜🏻