Netflix'e RTÜK Kısıtlaması

Netflix'e RTÜK Kısıtlaması
 • 17 Okuma
 • 0 Yorum

İnternet üzerinden yapılan radyo, televizyon ve canlı yayın hizmetleri bundan sonra RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) denetimi altında olacak.
Geniş kitleler tarafından kullanılan online film ve dizi izleme keyfini veren Netflix, PuhuTV ve BluTV gibi şirketler, bunların yayında internet üzerinden yayıncılık yapan dijital platformların da dikkate alması gereken düzenlemeyle bu platformlara bazı kısıtlama ve şartlar getirildi.

İşte o şartlar:

 • Türkiye'de şirket kurma
 • RTÜK'e ödeme yapma
 • RTÜK'ten yayın lisansı alma
 • RTÜK'ün uygun bulmadığı içerikleri kaldırma zorunluluğu
 • 5651 ve 6112 sayılı kanunlardaki şartlara uyma
 • Image

  TÜRKİYE'DE ŞİRKET KURMAK:

  Bundan sonra internet ortamında radyo, televizyon ve isteğe bağlı canlı yayın yapabilmek için RTÜK'ten yayın lisansı almak zorunlu hale geldi. Bu yayın lisansı da Türk Ticaret Kanunu şartlarına göre kurulmuş olan limited ve anonim şirketlere verilecek.

  Yani merkezi yurtdışında olan platformların Türkiye'de hizmet vermeye devam etmek için Tirkiye'de şirket kurmaları şartı koşulacak.

  Image

  yazar
  Yamak

  AykutAlp YAVAŞ

  19 yaşındayım, Mekatronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. 2,5 yıl dövüş sporlarıyla ilgilendim. 1 yıldır fitnessla ilgileniyorum. 2019 harici Rap müziğe ilgi duyuyorum :) Amatör rap parçaları yazıp söylüyorum. Lise dönemimde okuldan arkadaşlarla birlikte Rap konserleri vermişliğimiz var. Yine lise dönemimde elektronik projeler üzerine çalıştığımız bir arkadaş grubumuz da vardı, mekatronik mühendisliği okuma sebebim bu projeleri hayata geçirmek için gereken bilgileri almak istememdendir zaten :) Az da olsa gelir elde etmek için yazı yazıyorum.

  Bir yorum bırak

  Azbucuk nasıl çalışır?

  Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.


  Yeni Ne Var

  Sakın Kaçırma