OKUMAK-BİLGİ-YAŞAMAK-HAYAT

Logo
OKUMAK-BİLGİ-YAŞAMAK-HAYAT
  • 629 Okuma
  • 0 Yorum

MERHABA! HAYAT,

ilk doğar insan, büyümek ister büyüdükçe okula gitmek ister hatta ağlar insan 'ben okula gitmek istiyorum' diye annesinin babasının başının etini yer ama yaşı daha okul çağına ermemiştir annesi veya babası onu okula göndermezdi. Gel zaman git zaman derken büyüdü o çocuk okula ilk heyecanlı adımlarını attı, hevesliydi ben polis hatta doktor olucam diyordu herkese, ama unuttuğu bir şey vardı 'UMUT' ilerde o çocuk umudunu yitirecek ve hayallerinden vazgeçecekti neden mi ? kendine olan inancını kaybedecekti. 

ÇOCUK! oku büyük adam ol dediler üstüne gittiler hatta ve hatta ailesi ona 'senden adam olmaz' dedi, aldırış etmedi ama morali bozulmuştu ve hayallerinden yavaş yavaş vazgiçiyordu yani kendine olan inancını kaybediyordu. Bu çocuk büyüdü aradan seneler geçti her zorluğa karşı direniyordu okuyordu okuduğu için bilgi topluyordu bilgileniyordu bilgilere sahip oldukça kendine olan inancını tekrar geri kazanıyordu ama o çocuğun önünde asıl engel vardı ki SINAV KORKUSU evet sınav korkusu yüzünden tekrar hayallerinden vazgeçmeyi öğrendiği bilgilerle gururlanmayı hatta öğrenmekten vazgeçmeyi denedi ama yapamadı sınav korkusunu yendi, girdi sınava kazandı üniversitesini ve daha çok bilgi edinmeye çabaladı evet daha çok bilgiye sahip olmayı başarmıştı ve başarmaya devam ediyordu. Bu çocuğa güvenmeyen inanmayan insanlar inancını kıran parçalayan insanlar evet bu çocuğa güveniyordu neden çocuk büyümüş ve adam olmuştu lakin unuttukları bir şey vardı bu çocuk daha YAŞAMIYORDU! çünkü bu çocuk okuycam derken bilgi sahibi olucam derken sınav korkusunu yenmeye çalışırken unutmuştu yaşamayı asıl yaşama yeni başlıyordu.

YAŞAM!

bu çocuk çok büyüdü ve yaşamadığını fark edecek yaşa gelmişti. Okulunu bitirdi diplomasını aldı ve o an nefes aldığını yani yaşadığını ama yaşayamadığını fark etti ve o an sadece 'BEN YAŞAMAK İSTİYORUM!' dedi ve pişmanlık duymaya başladı. neden mi ? pişmanlık duymaya başladı bu çocuk hayatı öğrenmedi öğrenemedi çünkü bu çocuğa 'senden adam olmaz' diyen kişilere karşı inat etti ve yaşamayı o an unuttu keşke dedi keşke inat etmeseydim yaşayarak nefes alarak bilgi sahibi olsaydım keşke yaşayarak nefes alarak okusaydım dedi. 

Ama bu çocuk daha hayatla yüzleşmemişti çünkü elinde bir meslek değil sadece bir diploma vardı ama bu çocuk yaşayarak nefes alarak o okuldan mezun olsaydı diplomayı değil mesleğini alıp çıkacaktı. 

HAYAT!!!

hayatı sadece okumak, bilgi edinmek, çok para kazanmaktan ibaret olarak bilmeyin, hayat mutlu olunca yaşamayı bilince güzel çok okuyup çok para kazanıp mutsuz olacaksanız o hayat size ait değildir. Sizin hayatınız eğer siz mutluysanız sizindir. Mutluluğa ulaşmak çok kolay sevdiğin şeyleri yapmalısın sadece bu kitap okumayı seviyorsan kitap oku gezmeyi seviyorsan gez kimse seni tutmuyor hayat senin ama farkında değilsin o hayatın farkına var ve hem hayatına hemde mutluluğuna ulaş. 

            ASLA UNUTMA 'HAYAT OKULDAN, BİLGİDEN VEYA PARADAN İBARET DEĞİLDİR HAYAT MUTLULUKTAN İBARETTİR VE SEN HER NASIL MUTLU OLURSAN OL HAYAT SENİN OLACAKTIR'.

JW Library

yazar
Yamak

ismet boyraz

ben ismet boyraz, elektrik-elektronik mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim, 19 yaşındayım.