Programatik Reklamlar

Logo
Programatik Reklamlar
  • 577 Okuma
  • 0 Yorum

Programatik reklamlar; geleneksel reklam ve pazarlamanın hala çok revaçta olduğu bir çağda işletmeler açısından çeşitli avantajlar sağlayan reklamlar olarak karşımıza çıkar. Kişilerin etkileşim kurma talepleri üzerinden bir reklam faaliyeti olarak değerlendirilebilecek olan bu reklam çeşitleri dijitalleşmenin insanoğluna sunduğu en iyi imkânlardan bir tanesidir. Peki, programatik reklamlar ile işletmelerin elde ettiği avantajlar nelerdir? Buyurun inceleyelim!

Anlık Veri

Programatik reklamlara imkân tanıyan platform sayesinde kullanıcılarla ilgili anlık verileri görüntüleyebilme imkânına sahip olabilirsiniz. Anlık veriler sayesinde reklamların gidişatını ve etkisini değiştirebilen işletmeler daha verimli bir şekilde faaliyet gösterme imkânına sahip olabilirken performans konusunda daha başarılı bir grafik çizer. Platform; alıcı ve satıcı arasında kurulacak başarılı iletişimin yanı sıra hedef kitlenin tespiti ve bu kitlenin ilgi alanları konusunda da kaliteli veriler sağlar.

Şeffaflık

Otomasyon sistemine bağlı bir şekilde satın alınabilen reklam alanları; reklam alanına reklam verecek işletmelerin hedef kitlesini doğru bir şekilde tespit ederek faaliyetlerini yürütür. Söz konusu süreçte yanıltıcı bilgi paylaşımında bulunmayan sistem tamamen şeffaf bir şekilde süreci işletir. Marka sadakati, tarama geçmişi ve alıcıların cihaz seçimleri dahi incelenerek en doğru bilgiler sunulur. Üstelik verilen reklamla ilgili veriler sürekli reklam verene sunularak ölçülebilir bir hizmet sağlanır.

Yüksek Oranda Erişim

Gerçek alıcılara ulaşma konusunda problem yaşayan işletmelerin alıcılarla doğrudan etkileşim kurmasında büyük kolaylık sağlayan programatik reklamlar yaklaşık 3,5 milyar kullanıcı gibi büyük miktarda bir alıcı portföyü arasından en doğru alıcıları sizlere ulaştırır. İnternette surf yapan kullanıcıları sizinle eşleştiren sistem uzun vadede kar oranlarınızı da olumlu yönde etkiler.

Daha Verimli

Geleneksel reklam ve pazarlama yöntemlerine göre daha verimli bir şekilde çalışan bu sistem sayesinde bütçe ve emek israfının önüne geçilir. Bu anlamda sistem size minimum harcama maksimum verim sunar. Yatırım – performans değerlendirmesinde oldukça başarılı sonuçlar veren sistem gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya hizmet sunuyor.

Ekonomik Fırsatlar

Reklam verenler için uygun ve faydalı reklam alanlarının da belirlenmesini sağlayan programatik reklamlar bu anlamda doğru yatırımın yapılmasına da imkân tanır.

Video Downloader

yazar
Kalfa

Hazal Kanmaz