PS5: Sony’nin Playstation 5'i için tüm oyunlar, özellikler, haberler ve söylentiler

Logo
PS5: Sony’nin Playstation 5'i için tüm oyunlar, özellikler, haberler ve söylentiler
  • 640 Okuma
  • 0 Yorum

ücretsiz vpn

Yeni bir PlayStation geliyor. Buna PS5, PlayStation 5 denir veya başka bir şey görülmeye devam eder, ancak Sony'nin yeni nesil oyun konsolunun temel mimarı Mark Cerny tarafından onaylandığı yeni bir oyun donanımı var.

PS4 konsolları (PS4 Slim ve PS4 Pro'nun her ikisi de) resmen yaşam döngüsünün sonuna ulaşıyor (bu doğrudan Sony'den geliyor), bu yüzden düşünceler kaçınılmaz olarak PS5'e dönüyor. Ve şimdi Sony nihayet gelecek olanlara fasulyeleri dökmeye başladı.

PS5'ten ne bekleyeceğimizi tam olarak bilmiyor olsak da (ya da onun adı olsa bile), söylentilerin, dilek listelerinin ve endişe verici bir şekilde 'sızan' işleyicilerin bir konsola çıkmasına neden olduğunu ikna ediyor eğlencenin büyük bir parçası.

Bu ruhla, Cerny'nin ifşa röportajından şimdi bildiklerimize ve geldiğinde öne çıkan özelliklerinin neler olduğuna bağlı olarak PlayStation 5'ten en çok görmek istediğimiz her şeyi bir araya getirdik.

PS5 özellikleri onayladı: şimdi bildiğimiz somut detaylar

ps5 özellikleri

Radeon Navi GPU ailesinin en iyi parçalarını alan bir GPU ile üçüncü nesil Ryzen mimarisine dayanan ısmarlama bir 8 çekirdekli AMD yonga seti; amaçlı bir SSD depolama sistemi; 3D ses; PS4 oyunları ve PSVR donanımıyla geriye dönük uyumluluk; 8K TV desteği. Her şey PS4'ün yapımının arkasındaki adam ve şimdi yeni nesil konsolun geliştirilmesinden sorumlu olan PlayStation'ın en iyisi Mark Cerny tarafından açıklandı.

Konsolun görüntüsü gizemli kalırken, iç kısımlar odaklanmaya başladı ve çok umut verici. AMD'nin iki-yumruk işlemci ve GPU'su, oyun görsellerine bir üst seviye daldırma getirebilecek gelişmiş bir aydınlatma tekniği olan ışın izleme gücünün kilidini açar. Beklentiniz olan görsel sadakat seviyesini ortaya koyan büyük bütçeli CGI gözlüklerinde kullanılan bir Hollywood tekniğidir.

8K TV desteği ile çok daha ayrıntılı dokular geliyor ve bu konuda çok daha büyük olanları geliyor. Ismarlama bir SSD sürücüsünün haberi daha da şiddetli olacak - oyunların daha karmaşık hale gelmesi nedeniyle, bu da yüklenmeleri daha yavaş olacak anlamına gelmez. Yeni SSD'nin geleneksel SSD depolama yöntemlerinden 19 kat daha hızlı olduğu tahmin edilmektedir.

Cerny'ye göre, özellikle kulaklık kullanıyorsanız, sürükleyici ses sağlayan yeni bir ses motoru sayesinde, ses PS5'te de yeni bir "altın standarda" ulaşacak. Detaylar net olmasa da, Dolby Atmos kurulumunda görülen deneyime benzer bir şey bekleyin.

playstation 5

Sony'nin PS5 yeni nesil konsolu, geliştirilmiş bulut oyun performansı ve "çarpıcı biçimde geliştirilmiş grafik oluşturma" gücü de sunacak.

Kurumsal bir strateji sunumu sırasında sinsi bir zirve gösterdiği için doğrudan şirketten gelen kelime budur.

Sunumun ardından gönderilen bir bildiride Sony, “PlayStation'ın gelecekteki yönü için iki anahtar kelime 'sürükleyici' ve 'kesintisiz' dedi” ve istihdam yoluyla elde edilen çarpıcı grafik geliştirme hızlarının yarattığı "sürükleyici" deneyim "ile daha gelişmiş hesaplama gücü ve özelleştirilmiş ultra hızlı, geniş bant SSD ".

Şirket ayrıca, bulut oyun planlarının Playstation Now ile önemini pekiştirdi ve gelecekte "evriminin" her zaman, her yerde kesintisiz bir oyun deneyimi sağlayacağını "söyleyerek, kullanılmayan Uzaktan Oynama özelliğinde şaşırtıcı şekilde iki katına çıktı.

Remote Play zaten bir oyundan konsoldan bilgisayara, akıllı telefondan, tabletten veya PS Vita el konsoluna aktarabilmenizi sağlayan PS4 paketinin bir parçası olarak mevcut. Ancak Sony, ilerlemenin "PlayStation Now'ın performansını iyileştirmek için" en son bilgi işlem, akış, bulut ve 5G teknolojilerini kullanmak "olacağını söyledi.

Sony ayrıca, yeni nesil makinelerinde kullanılacak olan özel SSD depolama sisteminin bir demosunu göstererek, oyuncu deneyimini geliştirmek için süper hızlı yükleme sürelerini nasıl beklediğini tekrar gördü:

PlayStation donanım mimarı Mark Cerny'nin Nisan ayında tekrar gösterdiği aynı demo gibi görünüyor, Sony o zaman kullanılan SSD'nin standart bir sayıdan 19 kat daha hızlı olduğunu gösteriyor.

Toplantı, ortaya çıkan PS5 bulmacasının iki önemli parçasının arkasında ortaya çıkıyor - ilk olarak, yeni nesil makinenin 7 nanometre Zen 2 mikro mimarisiyle inşa edilmiş üçüncü nesil 8 çekirdekli AMD Ryzen CPU'yu kullanması , ışın izleme özelliğine sahip özelleştirilmiş bir Radeon Navi GPU ve PlayStation Now bulut altyapısını desteklemek için Microsoft ile şaşırtıcı bir ortaklığın yanında.

Bununla birlikte, Sony PS5'in bazı özel planları hakkında titizliğini koruyor: PlayStation 5'in çıkış tarihi, örneğin, gizemli kalıyor. 2019 dışlandı, ancak Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO'su Shawn Layden sayesinde Golem.de ile yaptığı bir röportajda bu konuyu teyit ettiği için önümüzdeki aylarda kesinlikle açıklanacak. Buna ek olarak, Sony başkanı Kenichiro Yoshida daha önce, şirketin Financial Times ile yaptığı röportajda yeni nesil bir konsolda çalıştığını onaylamıştı. Zaten yapımında dört yıl oldu.

Mayıs ayında, Sony Interactive CEO'su John Kodera, Wall Street Journal’a PlayStation 5’in en az 2021’e kadar piyasaya sürülmeyeceğini açıkladı. Noel 2019 - Xbox Two'dan daha erken.

Böyle bir söylenti, PS5'in PS4, PS3, PS2 ve orijinal PlayStation ile geriye dönük olarak uyumlu olabileceği anlamına geliyor; oyun kütüphanesi 90'ların ortasındaki görkemli günlerine kadar uzanabilir. PSVR desteğinin yanı sıra, bu söylentinin PS4 öğesi de onaylandı. Sony'nin eski kataloğunun geri kalanı? Bu görülmeye devam ediyor.

PS5 çıkış tarihi

PS5 çıkış tarihi

Henüz bir PlayStation 5 çıkış tarihinde resmi bir kelime olmadan ve Sony resmi olarak E3 2019'da olmayacağını onaylayarak, tam olarak bir PS5 konsolu görebileceğimizi tespit etmek zor.

Bazı analistler, PlayStation 5'in çıkış tarihinin 2020 ya da 2021 civarında olacağını tahmin ederken, diğerleri 2019 derken, yani sadece üç yıllık pencereyi söyledi. 2019 ile Kablolu röportajda artık hüküm sürdü, 2020 en gerçekçi lansman penceresi gibi görünüyor.

GamingBolt'a konuşan Michael Pachter, PS5'in yarım adım olacağını ve PS4 Pro ile geriye dönük olarak uyumlu olacağını düşünmesine rağmen, "2019 veya 2020'ye, ancak muhtemelen 2019'a" kadar göreceğimizi düşünmediğini söyledi. . Bu spekülasyon şimdi tamamen yanlış gözüküyor - Cerny'nin önerdiği ilk özellikler, şimdiden 2019 tarihi ile öne çıkan önemli bir donanım atladığını gösteriyor.

Daha yakın zamanda Pachter, Sony'nin 2020'de yeni konsolu serbest bırakacağını söyleyerek bu iddiayı netleştirdi. Bu sırada PS4 Pro'nun temel model PlayStation olacağını ve fiyatta bir düşüş göreceğini düşünüyor.

Bu arada, Kotaku'nun Jason Schreier'den son bir rapor bu düşünceyi destekliyor. Birçok geliştiriciyle, 2020 sürümüne işaret eden konuşmaların çoğunun muhtemel yayın tarihi hakkında konuştu. “Birinci ve üçüncü parti şirketlerde dolaşan PlayStation 5 hakkında bilgi var, ancak konsolun yayınlanmasının yakın olması durumunda olacağından çok daha sınırlı.”

Sony'nin yeni CEO'su Kenichiro Yoshida, kısa bir süre önce, şirketin karlarının 2021'e kadar yükseleceğini öngören şirket için üç yıllık bir iş planı yayınladı. Bu, PlayStation 4'ün piyasa doygunluğuna ulaşmasıyla ortaya çıkabilecek türden bir düşüş. PS5 piyasaya sürülmeden önce.

Takvimlerinizi 2020 ve 2021 için işaretleyin, sonra ...

PS5 yarışması

PlayStation 5'in çıkış tarihi haberi için acımasızca sabırsız olmamıza rağmen, Sony'nin PS4'ün sonunu sağladığı büyük ve sadık oyuncu temeli göz önüne alındığında birkaç yıl daha bekletemeyiz. Ne de olsa, PS4 Pro piyasada hala yeni ve doğrudan rakibi Microsoft'un Xbox One X ürünü daha yeni bir sürüm.

Son sızıntılar sayesinde Microsoft’un E3 2019’da duyurulması muhtemel olan bir sonraki Xbox’ta çalıştığını biliyoruz. Bu nedenle, Sony’nin PS5’in geliştirilmesinde de derinleşmesi muhtemel.

Dürüst olursak, şimdi yeni bir nesile başlamak için herhangi bir acil ihtiyaç göremeyiz. Microsoft’un geriye dönük uyumluluk konusundaki taahhüdü düşünüldüğünde, Sony’nin sonraki adımlar hakkında dikkatlice düşünmesinin anahtarı olduğunu düşünüyoruz.

Yasuda'nın raporuna rağmen, iki ila üç yıllık bir bekleyiş bizim için çok daha anlamlı. Ancak, Sony, Microsoft'u beklenenden daha erken bırakarak soldan bir enayi yumruk atmaya çalışıyor olabilir.

Ek olarak, Slightly Mad Studios, 'Mad Box' adı verilen yeni nesil yeni bir konsol üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu soyağacı görülmeye devam ediyor, ancak daha ilginç olanı, internetin krallarının akış odaklı bir oyun hizmeti olan Google Stadia'nın ortaya çıkması. Hiç kuşkusuz yayın akışı ile ileriye dönük herhangi bir konsolun temel bir bileşeni olarak ayarlanmış olan Google'ın internet altyapısındaki uzmanlığı, oyun yarışına giren karanlık bir at.

yazar

İyi bir yazar. Aslında sizin düşündüğünüz tarz da bir yazar değil, tam tersine bir yazılım mühendisi :) Azbucuk tükkanın sahibi.

ücretsiz vpn

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma