Putin’den Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektuba çok sert tepki

Logo
Putin’den Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektuba çok sert tepki
  • 150 Okuma
  • 1 Yorum

ABD Başkanı Trump'ın dün gece Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı skandal mektuba ilk tepki Kremlin'den geldi... Rusya Devlet Başkanı Putin, "Trump'ın Erdoğan'a yazdığı mektupta çok garip bir dil kullanılmıştı. Normalde devlet başkanları bu tür ifadeler kullanmaz" yorumunu yaptı.

ABD Başkanı Trump’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı skandal mektuba uluslararası arenada ilk büyük tepki Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den geldi. Kremlin’den yapılan açıklamada, “ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektup aşırı derecede garip bir dile sahipti. Bu tür bir dil genelde devlet başkanları tarafından kullanılmaz” ifadesi yer aldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın uygunsuz bir üslup kullandığını vurgulayan Kremlin, gelecek hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin’in bir araya geleceğini duyurdu. Kremlin Sözcüsü Peskov, Putin ile Erdoğan’ın Soçi’de gelecek hafta salı günü gerçekleştireceği görüşmede Türkiye’nin Suriye’deki Barış Pınarı Harekâtı’nın görüşüleceğini söyledi.

yazar
Yamak

Yasir Bolat

Bir kaç cümle...

Yorumlar (1)

  1. yazar
    Yamak

    yasin zengin - 5 ay önce

    Yazılarınızda çok güzel konulara değiniyorsunuz.Bu arada yazılarınız çok hoşuma gitti .bundan sonra sayfanı takip ediyorum ve her payalaşımınız da buradayım

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma