Reklam Dubası Nedir?

Logo
Reklam Dubası Nedir?
  • 231 Okuma
  • 0 Yorum

Reklam Dubası Nedir?

Reklam dubası, birbirinden farklı boyut ve modeldeki dubaların reklam mecrası olarak kullanılmaya başlanması ile ortaya çıkan bir kavramdır. Dubalar aslında trafikte yayalar ve araçlar için kullanılan malzemelerdir. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi, rekabetin artması ve tüketici ihtiyaçlarının değişmesi ile birlikte firmalar çeşitli reklam mecralarına başvurmaktadır. Bu nedenle bazı ürünler üretim amaçlarının dışında reklam ürünü olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Reklam dubaları da bu reklam mecralarından bir tanesidir. Aslında geleneksel reklam mecralarının en eskilerinden olan dubalar bazı işletmeler için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Çünkü dubalar bazı işletmeler için tabela kadar önemli ürünlerdir. Peki, bu reklam dubaları firmalar için ne anlam ifade etmektedir, reklam dubalarının kişilere sağladığı faydalar nelerdir? Gelin inceleyelim.

Reklam Dubasının Firmalara Sağladığı Faydalar Nelerdir?

·         Reklam dubalarının en temel faydası diğer reklam mecralarına göre çok daha ucuz olmasıdır. Çünkü dubaların maliyeti oldukça düşüktür. Bu da reklam mecrası olarak kullanılan dubaların diğer mecralara göre az uygun fiyatlar ile sunulmasını sağlar.

·         Bu dubalar firmalar tarafından caddelerde ve mağaza önlerinde kullanıldığı için tüketicilerin dikkatlerini çekmemeleri imkansızdır.

·         Bu dubalar tıpkı tabelalar gibi firmaları temsil eden reklam mecralarıdır.

·         Çift taraflı kullanım imkanı ile her iki taraftan gelen tüketicilere de ulaşma imkanı sağlar.

·         Dubalar kolay taşınabilen oldukça portatif ürünlerdir. Bu nedenle bir reklam mecrası olarak kullanılan dubaları hareket ettirmek ve firmanın çeşitli yerlerine yerleştirmek oldukça kolaydır.

·         Dubalar oldukça dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Bu nedenle reklam dubaları çeşitli hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Yağmur, kar ya da rüzgar gibi hava koşullarından kolaylıkla etkilenmezler.

 

yazar
Kalfa

Hazal Kanmaz

Azbucuk nasıl çalışır?

Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.


Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma