Robert Downey Jr'ın Instagram hesabı hacklendi. (Iron Man)

Logo
Robert Downey Jr'ın Instagram hesabı hacklendi. (Iron Man)
  • 2507 Okuma
  • 0 Yorum

Marvel filmlerinden aşina olduğumuz ünlü oyuncu Robert Downey Jr'ın İnstagram hesabı hacklendi. Hesabı hackleyen kişiler e-posta adresini değiştirdiği için ünlü oyuncu hesabı geri kontrol almakta zorluk yaşadı.

Ünlülerin bilgileri veya kişisel doyalarının çalınması artık günümüzde oldukça çoğaltı. Şirketler bu olayın önüne geçmek için önlemler alsanada, hackerlar yine de hesapları çalmayı başarıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın CEO'sunun Twitter hesabı hacklenmişti. Ardından çok geçmeden Iron Man yada Tony Stark olarak bildiğimiz Robert Downey Jr'ın İnstagram hesabı hacklendi.

Image 

Şu an için hesabın kimler tarafından ele geçirildiği konusunda bir bilgi elimizde olmasa da hesap ele geçirildikten hemen sonra çekiliş gönderisi paylaşıldığı biliyoruz. Hesabı ele geçiren kişiler, (büyük ihtimalle) sahte bir çekiliş gönderisi paylaştı. Gönderide şu ifadeler yer aldı:

 

Image

 

"!Çekiliş! 2000 adet ücretsiz iPhone XS ve çok daha fazlasını Instagram Hikayemde hediye ediyorum. Hepsi bitmeden yetişmeye çalışın."

Yüksek ihtimalle kullanıcıların bilgilerini kullanıcılardan izinsiz bir şekilde alacak bir siteye yönlendiren bu bağlantılarla geniş bir kitleden bilgi çalmayı hedefleyen hackerlar, bu işlem için Marvel'ın en sevilen isimlerinden Robert Downey Jr'ı hedef aldı.

Image

BossLogic'in konuya ilişkin Twitter gönderisi üzerinde hackerların Robert Downey Jr'ın e-posta adresini de değiştirdiği belirtildi. Bu da İnstagram'ın sosyal medya ekibinin hesabı geri almasını son derece zorlaştıran bir durum demek oluyor.

Kısa bir süre sonra attığı Tweet ile birlikte Robert Downey Jr'ın ekibinin durumu kontrol altına aldığı belirtilse bile şu an için hackerların hesaba nasıl erişip hacklediklerine dair bir bilgi bulunmuyor.

Robert Downey Jr'ın konuya dahil bir açıklaması bulunmuyor fakat ilerki zamanlarda bir açıklama yapmasını bekliyoruz.

Shan Koe Mee - Sea Club ၊ေရႊရွမ္း၊အံစာတံုးေဆာ့နည္း