Saçlarınız İçin En İyi Şampuan Hangisi ?

Logo
Saçlarınız İçin En İyi Şampuan Hangisi ?
  • 262 Okuma
  • 0 Yorum

Mağazalarda ki raflarda şampuan seçmek bazı zamanlar çok zamanımızı almaktadır ve doğru tercihi yapıp yapmadığımız kafamızda şüphe uyandırmaktadır. Şimdi size bu konuda bazı bilgiler vereceğiz. Erkeklerin ve kadınların bakımlı ve göze hoş görünmelerinin en büyük formülü güzel gözüken saçlardan geçmektedir. Parlak, dolgun ve gür saçlara sahip olmak her insanın düşlerinde yatmaktadır. Fakat saç bakımı konusunda doğru bilinen bir sürü yanlış vardır. En önemli konu ise saç yıkama şekli ve şampuan seçimidir. Şampuan seçimimiz ve saç yıkama şeklimiz eğer yanlış bir biçimdeyse saçlarımız deformasyonla karşı karşıya kalabilir. Saçımızın en temel bakımı ürünü olan şampuanımızı kendi saç stilimizi göz önüne alarak seçmeliyiz. Eğer doğru bir şekilde şampuanımızı seçebilirsek saçımızda ki ve saç tipimizde ki sorunların önüne geçmek için büyük bir adım atmış oluruz. Kişisel profilimize uygun şampuan seçimi sayesinde kısa sürede saçlarınızda ki iyi yöndeki değişimi görmüş olursunuz. Şimdi size saç türlerine göre ne tür şampuanlar kullanmanız gerektiğini teker teker sıralayalım.

Şampuan

 

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan

İnce telli saçların bukleleri ve hacmi azdır. Gevşek ve yumuşak bir görünümleri vardır. Hacim verici şampuanlar, proteinler ve polimerler gibi arttırıcı katkı maddeleri bulunmalıdır. Bitki özleri ise bu tür saçlara dolgunluk kazandırır. İnce telli saçlar için kremsi şampuanlar saçı ağırlaştırmayacakları için bu tarz şampuanlar kullanılmalıdır.

Kuru ve Hasar Görmüş Saçlar İçin Şampuanlar

Bu tarz saçlarda uçlarda ki kırıklar ve sap şeklinde ki görünüm kötü bir şekil olarak karşımıza çıkar. Yağlar ve besleyici maddeler içeren şampuan kullanılmalıdır.

Yağlı Saç İçin Şampuan

Yağlı saçlar yıkandıktan hemen sonra yağlı bir görüntü ile karşımıza çıkar. Bu tür saçlara uygun şampuanlar sebum üretimini dengeli hale getirmelidir. Bu tür maddeler ise pamuk ve bitki özleridir.

Hassas Saç Derisi Şampuanları

Bu tür saç derisi olan kişilerde ki problemler kaşıntı, yanma ve kızarıklık gibi etmenler ile ortaya çıkar. Pro-Vitamin, b5 ve bisabolol gibi maddeler bu türdeki saç derilerine iyi gelmektedir.

Saç Dökülmesi İçin Şampuan

Doğru yapılan bir bakım ile saç dökülmesi önlenebilir veya azaltılabilmektedir. Bu saç tiplerine uygun şampuanlar içeriklerinde kafein ve proteinler bulundurmaktadır. Bu maddeler saçları uyarır ve güçlendirir.

 

 

yazar
Kalfa

Burak Mehel

Azbucuk nasıl çalışır?

Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.


Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma