Şampiyonlar Ligi'nde Alanyaspor - Fenerbahçe olayı! Dünya bunu konuşuyor .

Logo
Şampiyonlar Ligi'nde Alanyaspor - Fenerbahçe olayı! Dünya bunu konuşuyor .
  • 3257 Okuma
  • 0 Yorum

Atletico Madrid ile Juventus, Şampiyonlar Ligi D Grubu ilk maçında karşı karşıya geldi. Maçta öyle bir an yaşandı ki başta Fenerbahçeliler olmak üzere bu olay, tüm dünyanın gündemine girdi. Devler Ligi gecesinde yaşanan o kararın ayrıntıları ve Fenerbahçe detayı...

İşte gündeme bomba gibi düşen haber...

Atletico Madrid ile Juventus'u Wanda Metropolitano'da karşı karşıya getiren maçın 38. dakikasında yaşanan pozisyon akıllara Fenerbahçe'nin Alanyaspor deplasmanında 3-1 kaybettiği "kural hatası" tartışmasını getirdi.

İlk yarısı golsüz biten maçta Juventus, ikinci yarının henüz başında Cuadrado ile 1-0 öne geçti.  Dakikalar 65'i gösterdiğinde Matuidi farkı 2'ye çıkardı. Herkes İtalyan ekibinin maçı bundan sonra rahat götüreceğini düşünüyordu ama öyle olmadı... Önce 70. dakikada Savic ile Atletico Madrid farkı 1'e indirdi. Maçın son anlarında ise sahneye Herrera çıktı ve Madrid ekibine 1 puanı getirdi. Milli futbolcumuz Merih Demiral, Juventus'ta yedekler arasındaydı.

Maça damga vuran olay!

Maçın en çok dikkat çeken görüntülerinden biri ise Hollandalı hakem Makkelie'nin yere düştüğü andı... 38. dakikada ise Juventus kalecisi Szczesny'nin topu aut atışı sırasında oyuna sokma çabası akıllara hemen "Alanyaspor - Fenerbahçe" maçını getirdi. Polonyalı kaleci topu Bonucci'ye aktarmak isterken Felix'i ceza sahası içinde gördü ve duraksadı. Hakem önce oyna dedi, Szczesny de topu Bonucci'ye aktardı. Bonucci topu aldığı sırada Felix henüz ceza sahasını tam terk etmemişti. Felix topa hareketlenince Makkelie oyunu durdurdu ve aut atışını tekrarlattı.

Fenerbahçe Alanyaspor maçında ne olmuştu?

"Alanyaspor - Fenerbahçe" maçında Altay Bayındır aut atışını Jailson'a vermiş, Jailson topu orta alandaki arkadaşına göndermek isterken rakibe çarpan top Cisse'nin önünde kalmıştı. Aut kullanıldığı sırada hala ceza sahası içinde olan Cisse, seken ve önünde kalan topu düzgün bir vuruşla ağlara göndermiş ve Alanyaspor bu golle avantajlı durumu geçmişti. Skora etki edebilecek olan bu olay için Fenerbahçeli taraftarların bir bölümü sosyal medyada pozisyonun Alanyaspor maçında yaşanan ve kural hatası tartışmalarına sebep olan pozisyonla birebir örtüştüğünü yönünde görüş bildirdi. Buna karşıt görüş ise Alanyaspor maçında Cisse'nin pozisyon başlangıcında durumdan habersiz olduğunu, Felix'in ise kasıtlı olarak ceza sahası içerisine girdiğini belirtti.

yazar

Editör

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma