Samsung ters çentikli ekran ile şaşırttı

Logo
Samsung ters çentikli ekran ile şaşırttı
  • 432 Okuma
  • 0 Yorum

Akıllı telefonlarda oldukça popülerleşen ekran çentiği yerine delikli ekran veya sadece kamerayı kapsayan çentikleri tercih eden Samsung’un önümüzdeki yıl tanıtacağı Galaxy S11’de ekranı bir ileri noktaya taşıyacağını duyurmuştuk.

Teknoloji devinin yaklaşık bir yıl önce Kore Fikri Mülkiyet Ofisi‘ne yaptığı patent başvurusunun detayları geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Samsung’un patent başvurusu yaptığı çentik tasarımı bugüne kadar gördüklerimize benzemiyor.

Samsung ters çentikli ekran için patent aldı

Samsung’un akıllı telefonların ekran boyutunu artırmak için çentiği ekranın üzerine yerleştireceği görülüyor. Ancak, bu tarzda ekrana sahip olan bir telefonun güzel bir tasarıma sahip olacağını söylemek pek mümkün görünmüyor.

Birçok akıllı telefon üreticisi ekran çentiğine, Xiaomi Mi 9T gibi modellerde gördüğümüz açılır kamera ile çözüm bulmuş durumda. Samsung’un aldığı patentte kameradan hoparlöre kadar ekranın üst kısmında yer alması gereken tüm parçalar bu çentiğe yerleştirilmiş durumda.

Şirketlerin aldığı patentlerin tamamını kullanmadığı artık herkes tarafından bilinir hale geldi. Samsung’un da bu patenti sadece belgelenen tasarımlar arasına ekleyeceğini ve günlük hayatta kullanmayacağınızı düşünüyoruz

FREE QR Scanner: Barcode Scanner & QR Code Scanner

yazar

adım ümit teknoloji ve rap müzikle yakından ilgiliyim gülmeyi eğlenmeyi seven araştırmacı bir kişilik.