Sanal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

Logo
Sanal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?
  • 666 Okuma
  • 0 Yorum

İnternet üzerinden sürekli alışveriş yapan biriyseniz fakat aynı zamanda alışveriş yaparken kart bilgilerinizi verip vermemekte tedirgin oluyorsanız sanal kart kullanmanızı öneriyoruz. Online alışverişlerde riskleri en düşük seviyelere çekmek için bankaların kullanıcılarına sağladığı 3D Secure gibi özelliklerin yanı sıra birde sanal kart özelliği eklendi. Sanal kart fiziksel bir karşılığı olmayan alışveriş kartı anlamına gelmektedir. Fiziksel karşılığı olmamasına rağmen bazı bankalar kullanıcılarına bu kartların karşılığı olarak kartondan yapılmış manyetik bir alanı olmayan kartlar göndermektedirler.

Limiti Tüketici Belirliyor

Kredı Kartı

Yüksek limitli bir kredi kartınız var fakat internet üzerinden yaptığınız bir alışverişin güvenilirliği konusunda şüphe duyuyorsunuz. Şüphe duymasanız bile yüksek limitli bir kart olduğu için internet üzerinde yaptığınız alışverişlerde bu kartı asla kullanmak istemiyorsunuz. Bu şekilde alışveriş yapmanın tek çaresi, sanal kart kullanmaktır. Sanal kartın fiziksel bir kart olarak karşılığı olmadığı için herhangi bir alışverişte sizin izniniz olmadan kullanılması mümkün değildir. Bu sebepten dolayı rahatlıkla internet alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Yani bir sanal kartınız var ise limiti sınırsızda olsa herhangi bir cafede, avmde, lokantada bu kartı kullanamazsınız. Bu sebeple en güvenilir seçenek budur.

Sanal Kart Sahibi Nasıl Olunur?

Kredı Kartı

Sanal kart sahibi bir müşteri olmak için iş ortağı olduğunuz banka ile iletişime geçerek veya internet şubesinden işlem yapmanız gerekiyor. Bu seçenekleri gerçekleştirdikten sonra ilk başta limiti 0 TL olan bir sanal kart oluşturmuş oluyorsunuz. Sonrasında bu limiti kendinize göre belirleyerek işleminize başlıyorsunuz. İnternet üzerinden 3000 tl’lik bir alışveriş yapmanız gerekiyor, hemen kartınızın limitini 3000 tl olarak belirleyerek telefon onayı sonucunda alışverişinizi yapabiliyorsunuz. Alışveriş sonucunda asıl kartınızın limitinden bu bakiye düşülecektir fakat alışveriş yaptığınız siteye asıl kartınızın CV2 kodu, son kullanma tarihi, kart numarası gibi bilgileri verilmeyecektir.

Avantajları Sanal Kart Almak İçin Yeterli

Sanal kartınızın limitini siz belirlediğiniz için tamamen limit arttırım ve azaltım hakimiyeti sizin elinizdedir. Bu sebeple bankanızla sürekli limit arttırım talebi için iletişime geçmeniz gerekmiyor. Siz aksini belirlemediğiniz sürece kartınızın limiti her zaman 0 lira olarak gözükecektir. Sanal kart hizmetini bankanız size tamamen ücretsiz bir şekilde sunduğu için hiçbir ücret ödemeden sanal kart sahibi olabilirsiniz. Sanal kart başvuru işlemleri sadece bir kaç kelime veya bir kaç tık kolaylıkla yapılabiliyor.

CATS: Crash Arena Turbo Stars

yazar
Kalfa

Burak Mehel