ŞARAPÇIYA RAĞMEN

Logo
ŞARAPÇIYA RAĞMEN
  • 130 Okuma
  • 0 Yorum

Seni sevmek

Yüksek binaların arasında kalmış müstakil, gecekondu bir ev gibi sessiz, sakin, usulca ve bir o kadar kimsesiz içinde oturan şarapcıya rağmen.

Bütün alem uykudayken en azından insanlık için, hiç olmazsa büyük bir kısmı için insanlığın, kısa aralıklarla uzun esen rüzgar ve bu rüzgâra burdayım dercesine sükûtunu bozan yapraklar, odaların içerisinde uçuşan perdeler.

Gözlerinde aşkı aramak böyle bir gecede huzursuzluğu aramak gibi, şarapcıya rağmen, en azından şarabı bitene kadar.

Gece ne güzel de örtülmüş şehrin, sokakların, gecekonduların, saygı değer komşularım ve bütün günahların üzerine, bütün sesleri yok ediyor karanlığında, büyük bir sessizlik en az büyük bir gürültü kadar etkilidir, gece bütün sesimi kesti, şarapçının eski radyosuna rağmen.

Gece biraz da yalnızlık gibidir, anlatacak o kadar şeyi olmasına rağmen susmayı tercih den bir yalnız gibi, belkide sustuğu icin yalnızdı kim bilebilir?

Görüyor musun, herşey hareket ediyor, bütün evren ama şu parlayan yıldız gittiğinden beri aynı yerde, her gece parlıyor aslında gündüz de parlıyor ama sayın güneş, her gün yakıp yıktığımız dünyamıza daha yakın bir yıldız, kim bilir o yıldız hangi alemi aydınlatıyor, bizim bulundugumuz yerden sadece geceleri aydınlatan yıldız baska bir âlemde gün ışığı yayıyor hemde sızmakta olan şarapcıya rağmen.

Seni sevmek

Içilen sigaranın boğazı yakması gibi birşey, intikam alırcasına, oysa herşey bir keyif icin başlamıştı...

Biliyor musun bence herkes yalnız, yalancılar hariç, ve görüyorumda sanırım herkes yalancı...

Şarapçının bir amacı var elindeki şişeyi bitirmek, son bir şarkı daha dinleyip uyumak o şişenin dibini bekliyor, ben ise gecenin körünü..

Sahi gelmeyecek birini kim bu kadar bekler, sarapcilar hariç?...

yazar
Yamak

Fehmi

Adnan Menderes Üniversitesinde gıda mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim, 7 yıldır şiir, 3 yıldır da düzyazı yazıyorum.

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma