SIRTINDA TABUTLA ADRES ARADI

Logo
SIRTINDA TABUTLA ADRES ARADI
  • 734 Okuma
  • 0 Yorum

3

Dünyadan En Tuhaf Haberler

SIRTINDA TABUTLA ADRES ARADI: İzmir'in Çiğli ilçesinde meydana gelen intihar olayına gitmek isteyen cenaze aracının şoförü, elinde telefon sırtında tabut adres aradı. Olay yerinin yerleşim yerlerine uzak olması ve ıssız bir bölgede olması cenaze işleri ekiplerine de zor anlar yaşattı. Büyük bir tarlanın ortasında bulunan binaya ulaşmakta zorlanan cenaze işleri görevlisi, sırtında tabut, elinde telefonla adres aradı.


Kraliçe Victoria’nın en iyi en ciddi siyasetçilerinden biri olan Lord Dufferin doğrudan doğruya kendisinin yaşamış olduğu paranormal olayı aktarmadan önce Lord Dufferin hakkında onu tanıtıcı bilgi verelim: Lord Dufferin Hindistan’ı yönetmiş; St. Petersburg’ta Roma’da Paris’te elçilikler yapmış önemli bir kişidir. Asıl adı uzun adı Frederick Temple Hamilton Blackwood olan Lord Dufferin olup her şeye kolayca inanan biri de değildir. Bir yazar oğludur. Uyanık bir zekaya sahiptir. Her olaya gerçekçi açıdan bakıp değerlendirebilen sağlam bir karakteri vardır. Kolay kolay etki altında kalmayan bir tiptir. Yani aktaracağım ruhsal olayı doğrudan doğruya kendisi yaşamamış olsaydı; inandırılması imkansız bir kimsedir. Evet; Lord Dufferin işte böyle inandırıcı sağlam birisidir.

Başından geçen paranormal olayı zamanımıza kadar ulaşan Lord Dufferin ne anlatmışsa gerçekleri anlatmış çok saygın bir kişidir. Bu bakımdan anlattıklarını yok saymamız olası değildir. Lord Dufferin Paris’e atanmıştı. Göreve başlamadan önce birkaç haftalık tatilini İrlanda’daki arkadaşlarının yanında geçirmek istemişti. Bir gece ansızın bir korkuya kapıldı: Nedenini bulamadığı bu korku etkisiyle uyanmıştı; daha doğrusu uyandırılmıştı. Tekrar uyumaya çalıştı ama olmadı.

Uyuyamayınca kalktı ve odada gezinmeğe başladı. Perdelerin arasından Ay’ın yusyuvarlak olduğunu gördü. Perdeyi açtı. Gece çok sessizdi. İlerdeki çayırlar ağaçlar gümüş rengi parıltılar içindeydiler. Birden bu ağaçların altında bir şeyin kıpırdadığını gördü. Pencereden uzaklaşarak izlemeye başladı. Sırtında uzun bir sandık taşıyan adamı fark edinceye kadar bekledi: Adam ağaçların altından iyice açığa çıktı. Sırtındaki uzun sandıkla çayırlardan geçti ve ilerideki bahçe kapısından girerek kumlu yoldan eve doğru ilerlemeğe başladı. Tam pencerenin önünde durdu. Başını kaldırıp yukarıya baktı ve Lord Dufferin ile göz göze geldiler.

Lord bu ansızın göz göze geliş üzerine tanımlanması güç bir korkuya kapıldı. Çünkü böylesine çirkin ve korkunç bir yüzü ömrü boyunca hiç görmemişti ve bakışları bir süre bu çirkin yüze kenetlendi. Bu çirkin adamın bakışları da aynen kenetlenmişti. Yani ikisi de birbirine kenetlenmişçesine bakıyorlardı. Sonra bu çirkin adam başını çevirerek yolun devam ederken Lord bu anda onun omzunda bir tabut taşıdığını fark etti.

yazar
Yamak

Ümit Acar

başarı olabilmek için sabırlı oluyorum