sosyal medya sizce nasıl

Logo
sosyal medya sizce nasıl
  • 310 Okuma
  • 1 Yorum

Sosyal medya... Evet, belki de üzerine yüzlerce binlerce yazı yazıldı ama ben de kendi düşüncelerimi bu amatör yazımda paylaşmak isterim. Bu yazıyı yazmamın amacı artık sosyal medyanın giderek rayından çıktığını düşünmem. Mesela eski facebook ile şuanki facebook bir mi ? Şuan kullanılan sosyal mecralar eskiden kullanılana kıyasla oldukça farklılaştı. Gönül isterdi ki bu karşılaştırma gidişat gün geçtikçe iyiye gittiği için yapılmış olsaydı...


  Sosyal paylaşım siteleriyle birlikte insanlar yüz yüze konuşma zorunluluğu olmadan, kendi isimlerini, kimliklerini değiştirerek, kendilerini olmak istedikleri kişiler gibi tanıtıp bir çok şey yapabileceklerini fark ettiler. Sanırım en başı buydu. Sonra işler mide bulandırıcı noktalara geldi. Yavaşça insani özelliklerimizi yitirmeye başladık. En basitinden utanmak. İlk başlarda yitirdiğimiz şey bu oldu galiba. Sonra dürüstlük, güven, saygı... derken vahşice hisler beslemeye başladık. 


   Geçen gün Müge Anlı'yı seyrediyordum adam onca insanın içinde milyonlarca insanın önünde kendisi gibi evli olan akrabasıyla ilişkiye girdiğini açıkladı.O an dedim ki nasıl yani, nasıl bu kadar rahatça,utanmadan bunu dile getirebiliyor? Tabii daha bir sürü örnek verilebilir bu ve bu tarz olaylarla ilgili ama insanlar sosyal medyaya o kadar bağlanmış durumdaki gözlerinin önündekileri göremiyorlar. Artık bir insan vahşice öldürülmediği sürece kimse sesini çıkartmıyor. Bakıldığında zaten kimse sesini çıkartmıyor ki! Yok efendim tweet atıyım yok efendim gündemi takip edeyim de belki bir şey olur hemen onun hakkında yazarım. 

Bir masumun canı yandıktan sonra onun hakkında "konuşsanız" ne olur ki? Harekete geçmek için her zaman vakit ve fırsat vardır.  

Yorumlar (1)

  1. yazar
    Kalfa

    Kemâl Başaran - 5 ay önce

    👍