Spotify Premium Üyelik Nasıl İptal Edilir?

Logo
Spotify Premium Üyelik Nasıl İptal Edilir?
  • 3333 Okuma
  • 0 Yorum

Gelişen teknoloji sebebiyle müzik dinleme programlarının kıyasıya savaşı sürüyor aynı zamanda telefon markalarınında korsan müziğe karşı açtığı savaş sebebiyle birçok müzik programının ücretli kullanımları sizin için bir çare olarak gözüküyor. Karşınızda seçenek olarak duran Spotify, Fizy gibi müzik programlarından en popüleri olan Spotify'i kullanmayı tercih ettiniz ve bu programda reklamsız müzik dinlemek için ilk ay ücretsiz olan premium hesabı satın aldınız. Fakat sonrasında size hitap etmediğini düşünmeyerek ödeme zamanı gelmeden iptal etmeyi aklınıza koydunuz. Fakat nasıl iptal edeceğinize dair hiçbir fikriniz olmadığını düşünüyorsunuz biz sizin için Spotify Premium üyeliğin nasıl iptal edileceğini size maddeler halinde anlatacağız.

Spotify-Kapak

Bu aslında üyeliği iptal etmek değil ücretli üyelikten ücretsiz üyeliğe dönerek aynı şekilde reklamı bir şekilde kullanmaya devam etmektir. Ücretsiz üyeliğe dönğştürdükten sonra bir daha ücret ödemeyeceksiniz aynı zamanda bazı özellikler kısıtlanmış bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz. Üyeliğinizi iptal ettikten sonra telefondan veya bilgisayardan uygulamayı kaldırmanıza gerek yoktur. Daha önce de söylediğimiz gibi sadece ücretsiz üyelerin kullandığı şekilde reklamlı ve özellikleri kısıtlanmış bir Spotify kullanacaksınız.

Şimdi adımlar halinde size Spotify premium üyeliğinizi nasıl iptal edeceğinize anlatabiliriz.Bilmeniz gereken ilk konu Spotify premium üyelik iptalini uygulamanın üzerinden yapmanız mümkün değildir. Bunun için telefon tarayıcısından veya bilgisayar tarayıcısından Spotify aboneliğinizr giriş yaparak adımları takip edebilirsiniz.

Spotify

İlk olarak işe Spotify.com'a giriş yaparak başlayabilirsiniz. 

Sonrasında Spotify hesabınıza giriş yapmalısınız.

Sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınıza tıklayarak hesap ayarlarınıza gidebilirsiniz.

Sol tarafta bulunan üyelik kısmına giriş yapın.

Bulunduğunuz sayfada değiştir ve iptal et seçeneğini seçerek üyeliğinizi iptal etmekte son seçeneğe geçiş yapabilirsiniz.

Açılan sayfada premiumu iptal et seçeneğini tıklayarak premium üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Son olarak "evet, istiyorum." Seçeneğine tıklayarak artık Spotify ile bir başınız kalmamasını sağlayabilirsiniz.

Bu kadar kısa bir süreç ile Spotifyi ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. 

MEGA

yazar
Kalfa

Burak Mehel