Steve Jobs Kimdir?

Logo
Steve Jobs Kimdir?
  • 74 Okuma
  • 0 Yorum

Steve Jobs Kimdir? 

Steve jobs biliyorsunuz ki apple'nin kurucusu olarak biliyoruz. Peki tam olarak kendisini tanıyormuyuz? Filmini ve girişim hikayelerini okumuştum. Ordan biliyorum. Filmini mutlaka izleyin, internetten steve jobs deyince hemen çıkıyor. Girişimci arkadaşlara tavsiye ederim. Şimdi başlayalım.

Öncelikle  25 şubat 1955 yılında san francisco'da doğdu. Balık burcu olduğunu'da ekliyelim. Çünkü balık burcu olmanın bir avantajı'da hayelperest olması ve duygusal olmasıdır. Ve özgür ruhlu bireylerdir. Film de gördüğümüz gibi kendisi'de hayelperest duygusal ve özgür ruhlu bir bireydi. 

Hayel etmek ve bunu gerçekleştirmek cidden çok güzeldir. Ve steve jobs hayel ederek ve ümitsizliğe kapılmadan ilerliyordu. İlk önce arkadaşlarıyla appleyi kurmadan önce bir araba garajında başladılar. 2 kişi olarak başlayıp büyük bir firma haline geldiler. Tabi ilk aşamalarda reddedilip ve inanıp başardılar. Apple kurduktan sonra kurucusu kendisi olduğu halde belli bi süreden sonra işten ayrıldı. Konular çok uzun olduğu için sadece önemli yerleri ve size ilham veren konuları anlatmak istiyorum. Çünkü çok uzun ve güzel hikaye fakat biz aklımızda kalanları anlatıyoruz. Siz merak edin araştırın diye.

Steve Jobs, açıklanan resmi verilere göre amerikada en zengin 43.insan olarak yer aldı. Bir çok ürünün patenti mucidi olarak teknolojinin babası olarak aklımızda yer aldı.Steve jobs 2011 yılında abd'de kendi evinde öldü. Hastalığı ise pankreas kanseriydi. Çok zengin bir insandı. Fakat şu sözü söylemişti sağlığınızı satın alamıyorsanız zengin sayılmassınız sözünü okumuştum. Ve hikayemizi burda sonlandırıyoruz. 

Hayatta kaldığımız sürece hergün yeni bir fırsat vardır. Hayel kurmaktan vazgeçmeyin. Ve gerçekleştirmektende vazgeçmeyin....

yazar
Yamak

betül sesli

....