Tesla Roadster 2 dünyanın en hızlısı olacak

Logo
Tesla Roadster 2 dünyanın en hızlısı olacak
  • 951 Okuma
  • 0 Yorum

Sadece bir elektrikli otomobil üreticisi olarak anılmak istemeyen Tesla’nın, elektrikli kamyon Semi üzerinde çalıştığı uzun süredir biliniyor. Buna ek olarak Tesla, Model Y ve Roadster 2 gibi araçlar üzerinde çalışıyor.

Model 3 ile aynı platform üzerine inşa edilen Model Y, Tesla’nın ürün gamındaki ikinci SUV modeli. Daha da heyecanlandırıcı olan ise bugüne kadar yapılmış en hızlı otomobil olduğu iddia edilen Tesla Roadster 2.

Tesla Roadster 2 dünyanın en hızlı otomobili olacak

Evet, yanlış duymadınız. Daha önce piyasaya sürdüğü otomobillerde üst seviye bir performans sergilemeyi başaran markanın CEO’su Elon Musk, Roadster 2’yi “şimdiye kadarki en hızlı otomobil” olarak tanımlayarak dikkatleri üzerine çekti.

Aracın özellikleri Elon Musk’ın açıklamalarına doğruluyor. 2017’nin sonunda Tesla Semi ile birlikte tanıtılan ve sergilediği hızlanma performansı ile herkesin dikkatini çekmeyi başaran otomobil, 0 – 100 km/s hıza 1.9 saniyede çıkabiliyor.

Tesla’nın açıkladığı verilere göre aracın 0’dan 160 km hıza çıkması ise 4.2 saniye sürüyor. Maksimum hızı saatte 400 km’ye kadar çıkabilen aracın ulaşabildiği maksimum menzil ise 900 km’nin üzerinde olacak.

Çok daha etkileyici olan detay ise Tesla’nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen, Roadster’in her geçen gün geliştirildiğini ve 2017 yılında duyurulan özelliklerden çok daha gelişmiş bir otomobil olacağını dile getiriyor.

Her şey yolunda giderse, yeni nesil Roadster’in üretimi 2020 yılında başlayacak ve giriş modeli 200 bin dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacak.

MeWe

yazar

adım ümit teknoloji ve rap müzikle yakından ilgiliyim gülmeyi eğlenmeyi seven araştırmacı bir kişilik.