The Joker Origin

Logo
The Joker Origin
  • 221 Okuma
  • 0 Yorum

The Joker filmini yaklaşık 1.5 senedir bekledik. Afişler çıktı, bir heyecan olduk. 2008 yılından sonra hiç umut yoktu. Yeni bir Joker çıkacak ve bizi darma duman edecek. İnanmazdık. Çaktırmayın Jaret Letonun Jokerini direk es geçiyorum.  O Jokere yazacak hiç bir şey bulamıyorum. Bomboştu. 

 Bu Joker filminin Origin hikayesiyle başlaması, olay örgüleri, müzikler, oyunculuk, senaryoya hakim olma her yönüyle efsaneydi. Bir kere Heath Ledger'ın ölümsüz eserinden sonra böyle bir eserin gelmesi bizi ters köşe yaptı. Filmin içinde izlerken kayboldum bir ara. Bir kötü karakterin bu kadar sevilmesi herhalde verdiği mesajdan kaynaklı olabilir. 'Why so serious?'' dan sonra '' Put on a happy face'' ifadesi de filmde ayrı bir boşluğu dolduruyor. 

Makyajdaki orijinallikte filmi diğer filmlerden ayırıyor. Hele ki filmin sonlarına doğru yüzüne öyle bir gülümseme konduruyor ki sizde izleyince harbiden güzel bir düşünce olduğu takdir edeceksiniz. İnsanların veya toplumun yüzünden akan kanlara rağmen hala yüzüne tebessüm kondurabiliyorsan işte tam da delilikte zirveye ulaşmışsındır. Joker adamın dibidir,Batman ise para babasıdır. Batman, baba yanında 'safe zone' da iken Joker milletin ucubesi olmuştur. Milletin ızdırabını çeker.


Filme hala gitmediyseniz gidin, kesin gidin. İşe bile gitmeyin bu filme gidin. Mesajlara odaklanın.  İyi seyirler.

yazar
Yamak

Alen Elmayan

Azbucuk nasıl çalışır?

Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.