Thomas J. Watson Kimdir?

Logo
Thomas J. Watson Kimdir?
  • 51 Okuma
  • 1 Yorum

Thomas J. Watson 1874 yılında New York, Campbell'de doğdu.

International Business

Machines (IBM)'in kurucusu.

Gençliğinde muhasebecilik, satış temsilciliği gibi işlerde çalışan Watson, 1895 yılında National Cash Register adlı şirkette çalışmaya başladı.

 Bir süre sonra şirket sahibinin yardımcısı olan Watson, New York'a taşınarak Computing Tabulating Recording Company adlı şirkette müdür olarak çalışmaya başladı.

 Ekonomik sıkıntıya düşen şirketin üretimini delikli kart üretiminde yoğunlaştırarak ve çalışanlar arasında motivasyona önem vererek şirketi kurtardı. 

1924 yılında adını "International Business Machines" IBM olarak değiştiren şirketi ABD'nin en kısa sürede en çok kar eden firmaları arasına soktu.  

1944'te ilk bilgisayar üretimini yapan ve 1953 yılında Fortran yazım dilini geliştiren IBM, bilgisayar alanında dünyanın en önde gelen firması oldu.

1956 yılında işlerini oğluna bırakan Thomas John Watson, aynı yıl ülser nedeniyle yaşamını yitirdi.

yazar

"Beynin,bilgiye ihtiyacı vardır.Okuyun ki beyniniz bilgi vitamininden eksik kalmasın."

Yorumlar (1)

  1. yazar
    Yamak

    betül sesli - 1 hafta önce

    tebrikler güzel yazı

Azbucuk nasıl çalışır?

Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.


Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma