THY duyurdu: THY uçuşlar ne zaman başlıyor? İç ve dış hat uçuşları ne zaman başlayacak?

Logo
THY duyurdu: THY uçuşlar ne zaman başlıyor? İç ve dış hat uçuşları ne zaman başlayacak?
  • 633 Okuma
  • 0 Yorum

THY uçuş yasağının 28 Mayısta kalkacağını ve uçuşların başlayacağını duyurmuştu. Verilen tarihin yaklaşması ile beraber vatandaşlar THY uçuşlar ne zaman başlayacak, iç ve dış hat uçuşları ne zaman başlayacak gibi sorular sorulmaya başlanmıştı. Bunun üzerine THY'den yeni duyuru geldi. İşte uçuşların başlayacağı tarih...

Mart ayında ülkemizde görülen corona virüsü nedeniyle, yurt dışı ve yurt içi uçak seferleri iptal edildi. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme sürecinin kademeli olarak hayat geçirildiğini ve bazı illerde seyahat yasağının kaldırıldığını duyurdu. Turizmin de mayıs ayı sonunda yeniden başlayacağı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tarafından duyuruldu. Uçak seferlerini durumu merak konusu olurken, THY'den son dakika açıklama geldi. İşte, uçak seferlerinin normale döneceği tarihle ilgili detaylar...


THY UÇUŞLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Türk Hava Yolları (THY),yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uçuş durdurma kararının iç hatta 4 Haziran, dış hatta ise 10 Haziran'a kadar uzatıldığını duyurdu.

THY'den yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 salgını nedeniyle iç ve dış hatta uçuş durdurma kararı uzatıldı.

Bu kapsamda THY, iç hat seferlerini 4 Haziran, dış hat seferlerini ise 10 Haziran'a kadar durdurdu.

THY'DEN BAGAJ ÖNLEMİ

Öte yandan alınan tedbirler kapsamında seferlerde yolcuların beraberinde getirdikleri kabin bagajları artık kabin içerisinde taşınmayacak ve uçak altına kabul edilecek.

Ayrıca, 8 kilogramlık kabin bagaj hakkı uçak altı bagaj hakkına eklenecek. El çantası ise kabinde taşınabilecek.

THY, daha önce yaptığı açıklamada iç ve dış hat uçuşlarını durdurma kararını 28 Mayıs'a kadar uzattığını duyurmuştu.

UÇUŞLAR HANGİ ÜLKELERE OLACAK?

Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye 23 noktada haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek. Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor.

yazar

İyi bir yazar. Aslında sizin düşündüğünüz tarz da bir yazar değil, tam tersine bir yazılım mühendisi :) Azbucuk tükkanın sahibi.