Tüm Zamanların En İyi 5 Korku Filmi

Logo
Tüm Zamanların En İyi 5 Korku Filmi
  • 3907 Okuma
  • 0 Yorum

Korku filmi izlemeye karar verdiğinde tercihlerini seçicilikten yana kullanarak internet üzerinden en iyi korku filmlerini aramaya başlayan kişiler için bir liste hazırladık. Korku filmlerinin insanlara gerilim yaşatması kadar senaryosuda bir o kadar önemlidir. Çünkü saçma sapan hikayeleri olan filmleri izlemeyi kimse istemez. Her yıl 20 – 30 tane korku filmi sinemada gösterime giriyor. Bu filmlerden sadece 2 – 3 tanesi izleyicinin beğenisini toplayarak önerilen film listesine girmeyi başarıyor. Bu sebepten dolayı sizlerin tercihine göre bir araya getirilen birçok filmi liste olarak hazırladık. Bu listeyi bir defa kontrol etmeden kesinlikle hangi korku filmini izleyeceğinize karar vermeyin.

The Shining / Cinnet (1980) IMDb: 8.4

Colarodo dağlarında bulunan Overlook Otelinde kış bakıcılığı yapmakta olan Jack Torrence, otelin kış sezonunda kapalı olması sebebiyle bir süre ailesi ile birlikte yalnız kalmak zorundadır. Olağanüstü yetenekleri olan Torrence’nin oğlu otel içerisinde garip şeyler gördüğünü ailesine söyler. Bu konu üzerinde araştırma yapmaya başlayan Torrence, geçmiş yıllarda onun gibi otele kış bakıcılığı yapan bir babanın ailesini öldürdüğünü onların ruhu ile tanıştığında öğrenir. Ruhlar ile tanıştıktan sonra Torrence’nin durumu iyice kötüye gitmektedir.

Get Out / Kapan (2017) IMDb: 7.7

Siyahi bir vatandaş olan Chris, kız arkadaşının ailesi ile tanışmak için kız arkadaşının ailesinin bulunduğu kasabaya doğru yola çıkmıştır. Ancak bu kasaba normal değildir. Bu kasabada yaşayan tüm siyahi vatandaşlar gizemli bir şekilde teker teker ortadan kaybolmaktadırlar. Burada yaşayan kasabanın yerli bir vatandaşı Chris’i uyararak acilen kasabayı terketmesi gerektiğini söyler. Fakat bu kaçış hiç kolay olmayacaktır.

The Exorcist / Şeytan (1973) IMDb: 8.0

Aynı isimde bir romanın sinemaya aktarılmış hali olan bu korku filmi, tüm zamanların en ve en korkunç filmi olarak kabul edilmektedir. Regan adlı genç bir kızın bedenini şeytan ele geçiriyor ve bu şeytandan kurtulmasına yardım etmek için eve bir rahip yardıma geliyor. Olaylar gelişerek ilginç noktalara geliyor.

 

The Witch (2015) IMDb: 6.8

2015 yılında ünlü yönetmen ödülünü alan ve birçok ödüle aday gösterilen bu korku filmi, genç bir kızın şeytanlar ile savaşını anlatmaktadır. İzlemeniz kesinlikle önerilir etkileneceğinizden şüpheniz olmasın.

 

 

Rosemary’s Baby (1968) IMDb: 8.0

Ünlü bir yönetmen tarafından beyaz perdeye 1968 yılında sunulmuş olan bu film tüm zamanların en iyi korku filmleri sıralamasında ilk 5 içerisinde yer almaktadır. Paranoya ve anksiyete duygularınızı ön plana çıkararak ilginç bir ruh hali içerisine gireceğinizden emin olabilirsiniz.

 

 

 

 VK

yazar
Kalfa

Burak Mehel