Türk Dizilerinde Yeni Bir Soluk: Masumlar Apartmanı Dizisi

Logo
Türk Dizilerinde Yeni Bir Soluk: Masumlar Apartmanı Dizisi
  • 895 Okuma
  • 0 Yorum

Son günlerin tartışmasız en sevilen dizilerinden olan Masumlar Apartmanı dizisi, gerçek hikayelerden yola çıkarak senaryolaştırılmış bir yapımdır. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun "Madalyonun İçi" romanından alınarak kurgulanan bu dizi her hafta salı akşamları TRT ekranlarında evinize konuk oluyor. Birden fazla karakterin hayatlarına odaklanan bu yapımda ruhsal problemlerle mücadele eden bir ailenin yaşadıklarına şahit oluyoruz.

Masumlar Apartmanı, salı akşamlarının reyting rekortmeni olarak geçen dönemin pek çok sevilen yapımını erken final yapmaya zorladı bile. Peki, bu dizi neden bu kadar sevildi? Türk dizi anlayışından farklı olan bu yapımı gelin daha da yakından inceleyelim.

Masumlar Apartmanı Dizisi Konusu

Tıpkı Kırmızı Oda ve Doğduğun Ev Kaderindir dizileri gibi Masumlar Apartmanı da psikiyatr Gülseren Budayıcıoğu'nun eserlerinden ekranlara aktarılmış bir yapımdır. Bu dizide takıntılı bir ailenin hayatına doğru kimi zaman zorlayıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Safiye, Han, Gülben ve Neriman isimli dört kardeş babaları ile birlikte yaşayan kalburüstü bir ailedir. Bu ailede başta Safiye olmak üzere tüm kardeşlerin çeşitli psikolojik rahatsızlıkları bulunmaktadır.

Safiye, ailenin en büyük kızı olarak kardeşlerini ve hasta babasını çekip çevirmek zorunda kalmıştır. Fakat Safiye'nin titizlik hastalığı hayallerinizin dahi ötesine geçecek seviyededir. Kendisinden küçük kardeşi Gülben'i yanına alarak aileye kök söktüren Safiye, çocukken yaşadığı travmaların etkisini taşıyor. 

Bu beş kişilik ailede aslında Safiye dışındakilerin de çeşitli travmaları bulunuyor. Hatta dizinin yakışıklısı ve düzgün çocuğu Han bile sizi şaşırtabiliyor. Han ve komşu kızı İnci'nin aşkı da dizinin bir diğer önemli noktalarından birini teşkil ediyor. Bu ki gencin aşkı İnci'nin kontrolcü dedesi ve Han'ın ablası Safiye tarafından çıkmaza sokuluyor. İşte genel itibariyle Masumlar Apartmanı dizisi bu olaylar çerçevesinde geçiyor.

Masumlar Apartmanı Oyuncu Kadrosu

Masumlar Apartmanı'nı diğer dizilerden ayıran en önemli özelliklerden biri de oyuncuların sergilediği etkileyici performanslardır. Safiye rolünde Ezgi Mola harikalar yaratırken Merve Dizdar da Gülben karakterini başarılı şekilde omuzluyor. Yakışıklı Han'ı Birkan Sokullu, güzeller güzeli İnci'yi de Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor.

Dizide, Alper Saldıran, Metin Coşkun ve Atilla Şendil gibi önemli isimleri de bulabilirsiniz. Aynı zamanda yan rollerde Uğur Uzunel, Esra Ruşan ve Emir Özden gibi genç ve yetenekli oyuncuları da izleyebilirsiniz.