Ufkunuzu Genişletecek Kitap Serileri 1 - Kitap 3 - Percy Jackson ve Olimposlular - Titanın Laneti

Logo
Ufkunuzu Genişletecek Kitap Serileri 1 - Kitap 3 - Percy Jackson ve Olimposlular - Titanın Laneti
  • 1637 Okuma
  • 0 Yorum

Beşi gidecek batıya, zincirli tanrıçaya,

Biri kaybolacak yağmursuz topraklarda,

Olimpos’un belası yolu gösterecek,

Kampçılar ve avcılar birlikte galip gelecek,

Biri katlanacak Titan’ın Laneti’ne,

Ve biri ölecek ebeveyninin eliyle...


Macera ve aksiyon tüm hızıyla devam ediyor yeni dostlar kazıyor ve eski dostları kaybediyoruz. Tehlikenin içine balıklama atlama vakti. Artık Percy'nin kaybedecek çok şeyi var...

Percy Jackson ve Olimposlular - Titanın Laneti

percy jackson titanın laneti kitap ile ilgili görsel sonucu


Geçtiğimiz kitapta Annabeth'in zayıflığının kibir olduğunu öğrenmiştik. Her şeyi kendi başına başarabileceğine inanıyordu. Şimdi ise Percy'nin zayıflığını öğreniyoruz. Acaba Denizler Tanrısının oğlunun ne gibi bir zayıflığı olabilir ki?

Dostlarımız Percy, Annabeth ve Thalia Kıvrcık'ın yardım çağrısı ile kale gibi bir okula gidiyorlar daha doğrusu Percy'nin annesi onları araba ile bırakıyor. Percy için bu pek utanılacak bir durum olsa da melezleri kurtarmayı başarıyorlar. Ama işte dahada kötüye gidiyor: Annabeth kaçırılıyor. Bu durumdan Thalia Percy'yi suçlu buluyor. Annabeth dışında bir araya gelemeyecekleri Zeus'un kızı ve Posedion'un oğlu el ele verip Annebeth'i kurtarmak zorunda kalıyor. Ama tabi yanlarında onlara yardım edecek yeni dostlarımızda katılıyor: Artemis'in Avcıları. İşin daha da garip olan kısmı Annabeth ile birlikte Tanrı Artemis'de kaçırıyor. Anlayacağınız yine bol aksiyonlu bir kitap sizleri bekliyor. Şimdi diyorsunuz Percy'i ekibi kurar basar mekanı kurtarır Annebeth ve Artemis'i. Hayır bu sefer işler öyle gelişmiyor. Percy'ye bu macera için görev verilmiyor. Ama ne yapıp edip Percy'nin Annebeth'i kurtarmak zorunda.


percy jackson titanın laneti kitap ile ilgili görsel sonucu

"Hayat kırılgandır Percy. Kaderler ipini kesmeye karar vermişse, elimden gelecek bir şey yok."

Serimize yeni dostlarımızda katılıyor Zoei Bianca ve Nico. Tanrılar ve Titanlar arasında kızışan şu sıralarda ne kadar çok müttefik edinirlerse o kadar iyi. Büyük savaş gittikçe yaklaşıyor. Artık tehlikede olanlar sadece Olimpos ve Melz kampı değil. Tehlike artık tüm dünyayı etkisi altına aldı. Kronos hain planları tıkır tıkır işliyor ve kaçınılmaz son sadece bir kaç sayfa uzağımızda kalıyor.


"Dans etsenize çocuklar!" diye buyurdu Tahalia. "Öyle durmayın aptala benziyorsunuz."

İçim içimi yiyerek önce Annabeth'e baktım, sonra da spor salonunda tur atan kızlara.

"Eee? diye sordu Annabeth.

"Eh, kimi dansa kaldırsam?"

Mideme bir yumruk indirdi. "Beni yosun kafa!"

"Aa. Of, haklısın."