Ufkunuzu Genişletecek Kitap Serileri 1 - Kitap 4 - Percy Jackson ve Olimposlular - Labirent Savaşı

Logo
Ufkunuzu Genişletecek Kitap Serileri 1 - Kitap 4 - Percy Jackson ve Olimposlular - Labirent Savaşı
  • 1633 Okuma
  • 0 Yorum

"Bazen önemsiz gibi görünen şeyler, günün birinde olağanüstü şeylere dönüşebiliyor."
Kaçınılmaz büyük savaş kapıda! Titanların Kralı Kronos ve hain Luke'un büyük planları tıkır tıkır işliyor... Kronos'un ordularının, Olimpostan önce ilk hedefi Melez Kampını ortadan kaldırmak. Sihirli sınırların içine girmek artık çok kolay. Nasıl mı? Daedalus Labirent'i. Tüm şehrin altında yılan gibi kıvrılarak ilerleyen bir labirent. Her Labirentin bir çıkışı olur dimi? Belki bir tanesi de Melez Kampının içindedir. Kim bilir?

Pecy Jackson ve Oliposlular - Labirent Savaşı

percy jackson labirent savaşı kitap ile ilgili görsel sonucu

Titanların Kralı Kronos geri dönmek için gün sayıyor. Tartarus'un en dibinde yıllarca bir lahm ın içinde kaldı. Şimdilerde ise tek bir amacı var; vücut bulup yeniden dünyaya gelmek ve Olimposlu Tanrıların dönemine son vermek. Tekrardan yükselmek için önce ufak görünen inatçı küçük melezleri ortadan kaldırması gerekiyor. 

Bunun için Daedalus'un Labirenti Melez Kampına girmek için tek yol gibi gören Luke. Kronos'un emirleri ile ordusunu toplayarak labirenttin içine girer ve labirentin yaratıcısını arar. Percy ve arkadaşları ise Luke'tan önce Daedalus'u bulmak için sonunu düşünmeden labirente girerler. Ancak bir sorun var: Labirente giren neredeyse hiç kimse bir daha o labirentten sağ çıkamamış. Çünkü labirent korkutucu ve garip birçok yaratığa ev sahipliği yapmaktadır. Bir diğer kötü tarafı ise Labirent sürekli yenileniyor ve üstelik canlı bir labirentten bahsediyoruz. 

Bu kitap aynı zamanda dostumuz Kıvırcık içinde çok fazla duygu yoğunluklu bölümler içeriyor. Pan arayışında sona geliyor. Annabeth ise ilk kez bir görevde liderlik konumunda oluyor.


"Nereden biliyorsun?" diye sordum.

"Tümden gelimci akıl yürütmeyle."

"Yani... tahmin ediyorsun."

"Lafı uzatma da peşimden gel."


percy jackson labirent savaşı kitap wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Konusu : Olimposlular ile kötü Titan Lordu Kronos arasındaki savaş gittikçe körükleniyor. Her an istilaya açık durumdaki Melez Kampı bile artık sihirli sınırlarıyla bir zamanlarki güvenli yer değil. Titan ordusunun baskınını engellemek için Percy ve diğer melez dostlarının karanlık bir labirentten geçmesi gerekiyor, her bir köşesinde başka kötü sürprizler bekleyen, sürekli yenilenen, üstelik canlı bir labirentten.


"Ölümlü bir kıza melezleri mi anlattın sen?"

"Sis'in ardını görebiliyor. Canavarları benden önce fark etti."

"Sen de ona gerçekleri söyledin?"

"Beni Hoover Barajı'ndan hatırladı, o yüzden..."

"Önceden tanışıyorsunuz demek?"

"Eee... Geçen kış. Ama cidden, tanıyorum denemez."

"Pek de Ģirin bir kızmıĢ."

"Ben... hiç böyle düşünmemiştim."Annabeth, York Caddesi'ne doğru yürüyüp gitti


Bir sonraki ve serinin son kitabı Percy Jackson ve Olimposlular - Son Olimposlu


percy jackson labirent savaşı kitap wallpaper ile ilgili görsel sonucu