Uzay-Zaman ve İNSAN

Uzay-Zaman ve İNSAN
 • 117 Okuma
 • 3 Yorum

Gecenin ıssız karanlığında, ve kendi yalnızlığında, Tanrı ile baş başa olduğun o müthiş zamanda aslında hep önümüzde olan sonsuzluğa gözlerini dikmelisin. Sakın sadece bakma çünkü eğer sadece bakarsan sonsuzluğa, Tanrıya, benliğine yani ruhuna saygısızlık edersin. Bakıp görmelisin, görmek bahşedilmiş en büyük nimettir insanoğluna, çünkü herkes sonsuzluğu göremez. Gündüzleri herkesin sevdiği Güneş kapatır sonsuzluğumuzu, gözlerimizi işte o yüzden en iyi de gece hissederiz, gece görürüz ve anlarız sonsuzluğu. Gecenin müthiş sessizliği ve bilgi dolu karanlığında sonsuzluk adeta dürter bizi küçük parlak noktalarla, işte o noktalar, geriye kalan, bizim boşluk diye hitap ettiğimiz sonsuzluğun kapılarıdır. Bakmalıyız o kapılara, gözlerimiz yorulana kadar bakmalıyız ki görmeliyiz, küçük parlak noktanın gizemini, önemini ve aslında arkasında duran sonsuzluğu ve sonra anlamalıyız ki sonsuzlukta bir toz kadar küçük olan daha büyük bir sonsuzluğuz işte eğer bunu başarırsan  sonsuzluk içinde bir uyku çekersin İNSANOĞLU.

yazar
Yamak

Akın hüseyin karsavuranoğlu

7 yıllık bir tiyatro eğitimimin yanında kendime ait 3 kere sahnelenmiş bir komedi oyunum var. 2018 yılında bilim-kurgu alanında yazımla Türkiye ikincisi oldum . Felsefe ve uzay azman hakkındaki yazılarımı da okumanızı isterimm

Yorumlar (3)

 1. yazar
  Ziyaretçi

  İrem Mert - 1 hafta önce

  sonsuzluk keskin, en karanlık diplerinde kaybolmadan yolunu en aydınlık şekilde bulman dileği ile tebrik ederim... :)

 2. yazar
  Ziyaretçi

  Kudret demir - 1 hafta önce

  Canım başarıların daim olsun

 3. yazar
  Ziyaretçi

  Tarık UZUN - 1 hafta önce

  Başarılarının devamını dilerim

Bir yorum bırak

Azbucuk nasıl çalışır?

Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.


Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma