Vazgeçmek mi ? (makale)

Logo
Vazgeçmek mi ? (makale)
  • 55 Okuma
  • 0 Yorum

VAZGEÇMEK Mİ?

Neden bugün böyle bir yazı yazıyorum. Çünkü aramızda vazgeçenler var. Onları tespit ettim. Vazgeçmek nedir? Hemen açıklayalım. Hedefini kurduğun bir şeyden vazgeçmek onun için uğraşıp herşeyi yarıda bırakmak veya zor bişey olduğunu veya yapamayacağını düşündüğün herşeyden vazgeçmek. Veya birini sevip ondan hoşlanıp onu seni zaten kabul etmeyeceğini düşünüp böyle bir vazgeçme de var tabiki. Çünkü kırılmaktan korkuyorsun değilmi?

Hadi vazgeçelim sevmekten ozaman, onu düşünmekten, aşık olmaktan, çalışmaktan, yaşamaktan, sence böyle bir dünya varmı? düşünsene yemek yemekten vazgeçtiğini 3 gün sonra açlıktan vücudunun direnci kalmaz. İşte aşık olduğumuz kişide böyle veya hedeflerimizde böyle sevdiğimiz de aynı şekilde böyle. O yüzden mesela vazgeçicekseniz üzülmekten vazgeçin korkudan vazgeçin veya umutsuzluktan.

Hayellerinizden ve hedeflerinizden vazgeçmeyin. Ve inat edin. Ciddi söylüyorum. İnsanların sizin morelinizi bozmasına veya o iş zaten yapıldı, aman vazgeç ne yapıcan sanki başımız’da bi patron eksikti. Gibi gibi o kadar çok bahanelerle geliceklerki siz sakın umut etmekten vazgeçmeyin.  Hedef koyun başarılı olmak için fırsatlar üretin. Ve en fazla olmasa bile tecrübe kapıcaksınız. Ve tecrübe kaptınız diye 2.sini denemekten vazgeçmeyin. Her zaman bi fırsat vardır. Bilirsiniz belki harry potter yazarının 11 defa reddedilip 12.defa da başarılı olduğunu unutmayın. Umut fakirin ekmeğidir. Buda tabi bir espri. Yeni blogta görüşmek üzere 

yazar
Yamak

betül sesli

Girişimci E - Commerce Manager Co-founder - Tbt Sepeti instagram: b.e.t.ü.l.s.e.s.l.i www.betulsesli.wordpress.com

Azbucuk nasıl çalışır?

Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.


Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma