Web Tasarım Yapabilmek İçin Hangi Yazılım Dillerini Kullanabiliriz ?

Logo
Web Tasarım Yapabilmek İçin Hangi Yazılım Dillerini Kullanabiliriz ?
  • 540 Okuma
  • 0 Yorum

Web Tasarım Yapabilmek İçin Hangi Yazılım Dillerini Kullanabiliriz ? Merhabalar bu yazımda sizlere kendi web tasarımınızı yapabilmeniz için hangi dilleri kullanabiliriz bundan bahsedeceğim.

HTML 

HTML bir işaretleme dilidir bu dili kullanarak web sayfalarımızı oluştururuz. Tam bir programlama dili değildir öğrenmesi kolaydır internetten öğrenebilirsiniz.

CSS 

CSS oluşturduğumuz web sayfalarının tasarımlarını yapmak için kullanırız. örneğin kullanıcı girişi sayfası gibi öğrenmesi zor değildir internetten öğrenebilirsiniz. 

Javascript 

Javascript web sayfalarında hem tasarım veya animasyon gibi işlemleri ve arkaplan işlemlerimizi yapmamızı sağlar. Basit bir örnek olarak web sayfamızda bir açılır-kapanır pencere yapabiliriz veya çeşitli animasyonlar yaparak web sayfamıza eklemeler yapabiliriz. 


Peki bu kodları nerede yazıp çalıştırabiliriz ? bunlar için kod editörleri kullanmamız gerekiyor dilerseniz not defterine yazıp da web tasarımı yapabilirsiniz. fakat kullanımı zor olacakdır bunun için isterseniz ücretsiz programları indirerek kod yazmaya başlayabilirsiniz. 

Find kids: Family Locator & Сhildren GPS Tracker