WhatsApp Uygulamasının Az Bilinen Özellikleri

Logo
WhatsApp Uygulamasının Az Bilinen Özellikleri
  • 761 Okuma
  • 0 Yorum

WhatsApp Uygulamasının Az Bilinen Özellikleri

Dünya üzerinde bu kadar kullanıcısı bulunan WhatsApp anlık mesajlaşma uygulamasının bütün özelliklerini bilen kişiler kadar bilmeyenlerde bulunuyor. Kullandığınız uygulamaya hakim olmak adına size liste halinde vereceğimiz özellikleri gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemebilirsiniz.

1-     Emoji Taraması

WhatsApp’ın belkide en önemli özelliğinden birisi Emoji desteği olabilir. Bazı durumlarda kendinizi ifade etmek için kullanabileceğiniz emojiyi bulmakta zorluk çekebilirsiniz. WhatsApp son zamanlarda getirdiği güncelleme ile birlikte kelime girişi ile emoji arama özelliğini kullanıcılarına sunmuş bulundu. Fakat WhatsApp uygulamasında bu özelliği kullanabilmeniz için Auto Correct özelliğinin açık olması gerekiyor.

2-     Dakik Hesaplama Sistemi

Konuşmalarınızı sürekli takip etme imkanınız bulunmuyorsa, gönderdiğiniz mesajın  ne zaman okunduğunu öğrenemeyebilirsiniz. Fakat WhatsApp getirdiği güncellemeler sonucunda bu konuda sorun yaşayan kullanıcıları rahatlatmak amacıyla bazı yenilikler yaptı. Bu yeniliklerden en önemlisi gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tutarak mesajın okunma, iletilme gibi sürelerinin takibini yapabilirsiniz.

3-     Grup Sohbetlerini Kolayca Sessize Almak

Bulunmak istemediğiniz fakat ayıp olur diye de çıkamadığınız WhatsApp gruplarını sessize alarak kurtulma olanağı size WhatsApp tarafından sunuluyor. 3 farklı opsiyon ile 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl boyunca grup konuşmalarını sessize alarak çenesi düşük arkadaş kitlenizden kurtulabilirsiniz.

4-     İnternet Paketinizi Kontrol Altında Tutma Olanağı

Ayarlar sekmesine giriş yaparak Veri Kullanıı bölümünden gönderilen resimlerin, videoların, seslerin otomatik olarak telefonunuza inmesini engelleyebilirsiniz. Bu sayede alakasız gruplardan gönderilen medya öğelerinin telefonunuza istemsiz bir şekilde indirilmesini engelleyebilirsiniz.  Ya da seçiminizi Wi-Fi’nin olduğu bölgelerde indirmeye ayarlayarak gereksiz megabayt kullanımlarından kaçınabilirsiniz.

5-     Referans Amaçlı Önemli Gördüğünüz Mesajları İşaretleyin

Bir konuşma dizisi içerisinde önemli gördüğünüz bir mesajı kolayca bulmak için işaretleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde aradığınız mesaja tek tıkla ulaşabilecek ve zaman kaybı yaşamayacaksınız. WhatsApp’ın sunduğu çoklu alternatiflerden biriside budur.

6-     Bilgisayar Bağımlıları için Web WhatsApp

Bilgisayardan kalkmayı hiç sevmeyen, bunu sevmediği gibi bilgisayar başındayken telefon kullanmaktan hiç hoşlanmayan kişilerin derdine derman olacak özelliklerden biri web whatsapp’tır. Bu uygulama sayesinde telefonunuzdan bilgisayarınızda bulunan QR kodu okutarak WhatsAppı telefonunuz ile eş zamanlı olarak bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

 

 

Call of Duty®: Mobile

yazar
Kalfa

Burak Mehel