Wordpress Eski Düzenleyiciye Geri Dönmek

Logo
Wordpress Eski Düzenleyiciye Geri Dönmek
  • 789 Okuma
  • 0 Yorum

Wordpress geçmiş günlerde yaptığı bir güncelleme ile düzenleyici kısmında bulunan editörü yenisiyle değiştirilerek adeta bir çığır açıldı. Yeni düzenleyici ilk başlarda zorunlu olarak kullanılsada sonrasında kullanıcıların isteği ile eski düzenleyiciye geçiş imkanı sunuldu.

Şayet yeni gelen yazı editörünü beğenmediniz veya size karışık geliyorsa Daha önceki WordPress yazı editörünü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Klasik Düzenleyici

Klasik Editör ile devam etmek için;

Eklentiler bölümünden “Klasik Düzenleyici” eklentisini bloğunuza kurmanız gerekiyor. Bu WordPress’in resmi eklentisidir. WordPress’in yaptığı izaha göre Klasik Tertip edici 2021 seneye kadar kullanılabilecek, bu tarihten sonra destek çekilerek bugün gelen yeni editörün kullanılması zaruri bir hale gelecek. (Bunu da göz önüne alarak yeni editöre şimdiden alışmanızı öneririm.) Klasik düzenleme eklentisi evvelki WordPress düzenleyicisini ve yazı düzenleme ekranını geri getirir. Daha önceki tertip ediciyi genişleten, daha önceki tip meta kutularını kullanan veyahut eski tertip ediciye bağlı çalışan eklentileri kullanabilmenizi sağlar. Yüklemek için eklentiler sayfanıza gidin, “Klasik Yazı Düzenleyici" yanındaki “Şimdi yükle” tuşuna medya. Eklenti yüklenmesi bittiğinde “Etkinleştir” tuşuna medya. Hepsi bu! Destekleyici teknoloji kullanan kullanıcılar için not: şayet blok düzenleyici konusunda kullanılabilirlik problemleri yaşarsanız, klasik düzenleyici ile devam etmenizi öneririz.

 

Garena Free Fire: BOOYAH Day

yazar
Kalfa

Burak Mehel