YAĞMURLU HAVALARDA NE YAPMALI ?

Logo
YAĞMURLU HAVALARDA NE YAPMALI ?
  • 376 Okuma
  • 0 Yorum

Sonbahar ve kış aylarının en büyük sıkıntılarından birisi de yapacak bir aktivite bulunamamasıdır . İnsan ev içinde bunalırken kendisini eve kapatmanın ruhunu daralttığını düşünür . Tıpkı bu gün benim düşündüğüm gibi . Bir de hastaysanız durum daha vahim . Yatak döşek, elde nane limon ile televizyon karşısında oturmak sinir bozucu olabilir . Ama her durumda olduğu gibi yağmurlu havalarda da yapılacak aktiviteler illa ki vardır . Arabanız var ise biraz daha şanslı olmakla beraber içinizdeki potansiyel ve eğlenme arzusunu kontrol etmeniz de önemlidir . Peki evde bunalmak yerine neler yapabilirsiniz kapalı ve yağmurlu havalarda ? 

1- GENELDE HER ŞEHRİN BİR KAPALI ÇARŞISI VARDIR

Hemen toparlanıp sıkıca giyinip biraz dolaşmak iyi gelecektir . Kapalı bir çarşıda dolaşırken ruhumuzun darlanması gelebilir , cüzi miktarda alışveriş yapıp yeni şeylere sahip olabiliriz . 

2- EVDE İSENİZ GÜZEL BİR FİLM SEÇİP İZLEYEBİLİRSİNİZ

Yeni çıkan veya izlemek istediğiniz güzel bir film seçip vaktinizi hem dinlenerek hem eğlenerek geçirebilirsiniz . Bir filmden öğrenecek çok güzel şeyler bulabilirsiniz . 

3-ARABANIZI BİR SU KENARINA ÇEKİP YAĞMURU İZLEYEBİLİRSİNİZ

Bu içinizi huzurla doldurabilecek güzel bir şeydir . Size yakın bir göl veya ırmak var ise aracınızla oraya gidip yağmur sesiyle huzur bulup belki de biraz gözlerinizi dinlendirebilirsiniz . Yanınızda sevdiğiniz bir dost olursa eğer sohbete doyum olmaz . Tabi ki telefonlar cepte duracak :) .

4-SESSİZ HUZURLU BİR ÇAY OCAĞI / EVİ

Çay içmeyi seviyorsanız hemen kalkıp size yakın bir çay ocağına gazeteniz veya kitabınızla gidip sıcak çayınızı içerken hem okuyup hem evde olmaktan kurtulabilirsiniz . 

5- EVDE KİTAP OKUYABİLİRSİNİZ

Okumakta olduğunuz bir kitabı devam ettirebilir ya da yeni bir kitaba başlayıp sakin bir kafayla okuyabilir , vakit geçirebilirsiniz

6- BOL BOL UYUYABİLİR DİNLENİRSİNİZ

Baktınız yapacak bir şey yok yataktan kalkmadan uyuyabilir vücudunuzu dinlendirebilirsiniz . 

7 - ŞEMSİYENİZİ ALIP SOKAKLARDA GEZEBİLİRSİNİZ

Bu çok cazip olmasa da biraz hava almak isterseniz size engel olacak bir şey yoktur . Şemsiye ve sağlam bir bot ile yağmurlu havada biraz yürüyebilir belki de bir dostunuzu ziyaret edebilirsiniz. 

8- YAĞMUR YAĞARKEN DOYASIYA YÜRÜYÜP ISLANABİLİRSİNİZ 

Hasta olmak cabası olsa da yağmurda ıslanmak herkesin bir kesiz hayal ettiği bir şeydir . Sevgilinizi de alıp romantik bir yürüyüş yaparken doyasıya ıslanabilirsiniz :) . 

9 - EL İŞLERİ İLE UĞRAŞABİLİRSİNİZ

Resim yapmak , heykel ile uğraşmak , takı boncuk işleri ile zaman geçirmek güzel bir alternatif olabilir . Evinizin bir odasını küçük bir atölyeye çevirip yağmur yağarken evden çıkmadan huzurla işinizi yapıp mutlu olabilirsiniz .

10 - ŞİİR veya YAZI YAZABİLİRSİNİZ

Yağmurun ve toprağın verdiği huzuru satılarla dökebilir bir şiir haline getirebilirsiniz . Veyahut bir kitap yazma isteğiniz var ise bunu uygulayabilirsiniz.

yazar

Ben Emre.25 yaşındayım. Aöf öğrenimime devam ediyorum. Adana/Seyhan’da yaşıyorum. Şiir ve deneme yazıları yazmayı seviyorum. Paylaşımlarımı okuyup değerlendirirseniz sevinirim.

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma