..YENİ BİR HAFTA'DA BİZİ NELER BEKLİYOR ?

Logo
..YENİ BİR HAFTA'DA BİZİ NELER BEKLİYOR ?
  • 509 Okuma
  • 0 Yorum

Eveet Gelelim 28 Ekim yeni bir hafta başlangıcı bizi neler bekliyor ?

Koç

Bu hafta Koçların odak noktası ekonomik konular olacak. Finansal konularda bir zorluk yaşayabilirsiniz. Aklınızdan geçenleri gerçekleştirmek, sizin sandığınızdan daha karmaşık olabilir. Konuyu yeniden değerlendirmekte fayda var. Eğer hali hazırda çalışkan, iyi bir kariyere sahip ve iş ilişkilerinizde özenliyseniz refah seviyesine ulaşmışsınız demektir. Yine de kendi kendinize ‘Neden hala refaha ulaşamadım’ diye sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabı paraya dönük düşünce şekliniz, hisleriniz ve davranışlarınızda gizlidir. Paranızla yapacağınız doğru seçimler hayatınızı değiştirebilir.

Boğa

Bu hafta Boğaların odak noktası aileleri olacak. Ailenizden birisi, sizin en hassas noktanıza temas edip sizi biraz kızdırabilir. Böyle zamanlarda duygularınızla hareket etmek yerine bir adım geri gidip konuyu tekrar değerlendirmek iyi olabilir. Öfke de neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, yaşanan sürtüşmelerden ötürü, ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz ise ya da öfkeniz geçtiği zaman suçlu hissediyorsanız bu durumu kontrol etmelisiniz. Buna dikkat edin.

İkizler

Bu hafta İkizlerin odak noktası sevdikleri olacak. Sevdiğiniz insanlarla birlikte biraz kendinize vakit ayırıp eğlenmek istiyor olabilirsiniz. Ancak sizin aklınızdaki fikirler, sandığınızdan çok daha pahalıya mal olabilir. Alternatif yöntemler düşünmekte fayda var. Dans bireysel olarak; kas gücümüzü, esnekliğimizi, dayanıklılığımızı ve dengemizi arttırıyor; stres yönetimimize destek veriyor ve baş etme stratejilerimizi güçlendiriyor. Bununla birlikte, akıl sağlığımızı koruyucu bir etkiye de sahip. Dansa başlamayı ya da farklı bir kursa gitmeyi düşünebilirsiniz. Hayatta her şeyin para olmadığını unutmayın.

Yengeç

Bu hafta Yengeçlerin odak noktası sorunları ve sorunlarına bulacakları çözümler olacak. Bir sorununuza çözüm bulmak için hem Batı’nın bilimsel yöntemlerini, hem de Doğu’nun alternatif yöntemlerini denemek iyi olabilir. Ancak tabii ki bu işi profesyonellere danışarak yürütmekte fayda var. Ayrıca aklınıza sık sık şu soru gelecek arkadaşlarınıza ya da ailenize iyi davrandığınız kadar kendinize de iyi davranıyor musunuz? Yapılan araştırmalar; hayatımıza mola verip, kusurlarımızı kabul etmenin daha sağlıklı bir yaşam için atılacak ilk adım olması gerektiğini gösteriyor. Bir düşünün

Aslan

Bu hafta Aslanların odak noktası evleri ve evlerindeki işler olacak. Evinizde bir temizlik operasyonu yapmak ve kullanmadığınız şeylerden kurtulmak için doğru zaman! Ancak sevdikleriniz sizinle aynı fikirde olmayabilir. Onları ikna etmenin eğlenceli yollarını bulabilirsiniz. Bunun dışında ise eğer bir süredir flört ettiğiniz birileri varsa, bu kişi işleri biraz daha ilerletmek isteyebilir. Belki siz hala ağırdan alma taraftarı olabilirsiniz. Karşı tarafa bir şans vermek fena olmayabilir. İlişkisi olan Aslanlar ise ilişkilerinde bir dönüm noktasına gelecekler. Bazı kararlar almaları gerekecek, aceleci olmamaya dikkat edin.

Başak

Bu hafta Başakların odak noktası iş yerleri ve iş arkadaşları olacak. Bir iş arkadaşınızla bir konuda fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Böyle zamanlarda birbirinizi zorlamak yerine işleri bölüştürmek ve herkesin kendi doğru bildiği yoldan ilerlemesi daha faydalı olabilir. Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. Bunu unutmamalısınız. Hayatınızda kim olursa olsun onu anlamanız ve dinlemeniz gerekiyor.

Terazi

Bu hafta Terazilerin odak noktası hedefleri ve hayalleri olacak. İlişkilerinizle kariyer hedefleriniz arasındaki dengeyi sağlamakta zaman zaman zorlanabilirsiniz. Böyle zamanlarda sevdiğiniz insanlara açık yüreklilikle içinde bulunduğunuz durumu anlatma, paylaşmak iyi olabilir. Günümüz çalışma ve hayat koşullarında doğru yaşam dengesini bulmak kolay değil. Özellikle iş – yaşam dengesi, iş vereninize bırakılamayacak kadar önemli bir konudur. Yani kısacası eğer hayatınızda belli adımlar atarak hedeflerinize ve hayallerinize doğru hızla ilerlemek istiyorsanız bu durumda kontrolü elinize almalısınız.

Akrep

Bu hafta Akreplerin odak noktası yenilikler ve değişim olacak. Bir iş teklifi alabilirsiniz veya işinizle ilgili bir konuda yeni yatırımcılarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür fırsatları değerlendirmeden önce güvendiğiniz kişilere danışmakta fayda var. Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. Aynı zamanda seyahat planlarınız sizi çok heyecanlandırıyor olabilir. Ancak bir yandan parasal konuları da düşünmelisiniz. Tatil bütçeniz konusunda dikkatli olmakta fayda var. Yoksa sonra pişman olursunuz.

Yay

Bu hafta Yayların odak noktası ilgi olacak. Bu dönemde tüm gözler sizin üzerinizde. Kalabalıkların karşısına çıkabilir, önemli bir sunum yapabilir veya çalıştığınız sektörün önemli isimleriyle bir araya gelebilirsiniz. İş dünyasında fikirlerinizi paylaşma söz konusu olduğunda en önemli üç şey; yaratıcılık, etkili konuşma ve özgünlüktür. Eşi benzeri görülmemiş verilerin hızlıca paylaşıldığı bir bilgi toplumunda yaşıyoruz ve bu toplumda eğer yaratıcı olmazsanız başarılı olamazsınız. Siz de bunun ne kadar önemli olduğunu artık anlayacaksınız ve ilgi odağı olmaya başlayacaksınız. Bunu değerlendirin.

Oğlak

Bu hafta Oğlakların odak noktası arkadaşları olacak. Arkadaşlarınızla bir araya gelip, eğlenceli bir akşam geçirmek istiyor olabilirsiniz. Ancak bir taraftan da çok fazla para harcamak istemiyorsanız, alternatif çözümler düşünmelisiniz. Özgürlüğünüze oldukça düşkün olmanız umursamaz ve bencil biri gibi gözükmenize neden oluyor. Herkesten ve her şeyden bağımsız olma isteğiniz hayatınızın gerçeği olsa da, diğer yanınızın huzur ve güven arayışı içten içe devam ediyor. Maddi olarak özgür olmak ve birikim yapmak, güvenli ve rahat bir yaşam sürmenin anahtarlarındandır. Her zaman tasarruf yapın.

Kova

Bu hafta Kovaların odak noktası kişisel yaşamları olacak. Kişisel yaşantınızda canınızı sıkacak olaylarla karşılaşabilir ve hiç istemediğiniz bir konuma gelebilirsiniz. Yanlış anlaşılmaları engellemek ve başınıza sorun açacak olayların arasında kalmamak için bazı arkadaşlarınızla aranıza mesafe koymanız iyi olabilir. Yöneticinizin zorlu bir proje için yardımınıza ihtiyacı olacak. Büyük sorumluluk ve çok çalışmanızı gerektiren bu projeyi başarıyla tamamlarsanız, pozisyonunuzla ilgili olumlu gelişmeler sizi bekliyor olabilir. Daha verimli bir çalışma performansı yakalamak için konsantre olmalısınız.

Balık

Bu hafta Balıkların odak noktası inançları olacak. İnançlarınızı ve değerlerinizi sorgulama sürecinde, farklı sonuçlara varabilirsiniz. Düşüncelerinizdeki değişiklikler çevrenizdekilerin ön yargılı tepkiler vermesine neden olabilir ancak sonunda önemli olan sizin nasıl düşündüğünüz ve hissettiğiniz olacaktır. Duygularınız konusunda kafanız karışmış durumda olabilirBüyük bir karar vermeden önce, bir süre yalnız kalmalı ve hayatınızı eni konu gözden geçirmelisiniz. İş arkadaşınızla önemli bir konu hakkında fikir alışverişi yapmanız gerekebilir. Üstü kapalı diyaloglar kurmanız iletişimi zorlaştırabilir.


Yeni hafta yeni başlangıçlarınız güzel olması dileğiyle..

mehr-tanken

yazar

Biraz durgun biraz araştırmacı biraz gezgin biraz gündemden haberdar biri.