Yeni Yabancı Dizi Önerileri GÜNCEL

Logo
Yeni Yabancı Dizi Önerileri GÜNCEL
  • 1928 Okuma
  • 0 Yorum

Yabancı dizi için önerilerimiz şu şekilde ;

1-Prison Break
prison break ile ilgili görsel sonucu

Başrolümüz Micheal Scofield'ın abisi suçsuz yere hapishaneye giren ve ölüm cezasına çarptırılmıştır.Scofield ise abisini kurtarma önceliği ile birlikte suç işleyerek aynı hapishaneye düşer.Ve hikayeleri burdan başlayıp devam etmektedir. Bu dizi oldukça sürükleyici olup 1 sezonu bir gecede bitirtme gibi istekler doğurabilir. Bu dizi tüm konu tarzlarını bizlerle buluşturabiliyor, dram ,aksiyon,gerilim ve diğerleri.Ayrıca dizinin ilerleyen sezonlarında da heyecan kesinlikle azalmıyor.Ve Prison Break dizisini şuanda hali hazırda izleyebileceğiniz 5 sezonu var .

2-Dark 

dark netflix ile ilgili görsel sonucu

Dark dizisi Netflix yapımı olup çok iyi işlenmiş bir hikayeye sahip olurken bilim kurguyu da bununla çok iyi birleştirilmiş vaziyette. Dizi izlerken aşırı dikkat istiyor çünkü kaçırılan bir sahne hikayenin kopmasına sebep olabiliyor. Hiç beklemediğiniz anda beklenmedik şeylerin gerçekleştiği dizi izleyenleri kendisine bu şekilde bağlıyor ve arka arkaya kendisini izlettirme ihtiyacı hissettiriyor.Karakter sayısı bakımından çok zengin olan diziyi izlerken muhtemelen "Bu kimdi?" tarzı soruları kendize sormanız yüksek olasılıkta.Dark şuanda izlenebilecek 2 sezona sahip.

3-The Boys

the boys ile ilgili görsel sonucu

The Boys dizisi Amazon yapımı olup süperkahraman filmlerine daha farklı bir bakış açısına sahip görünüyor.The boys'un sahip olduğu hikaye de oldukça dikkat çekici.The Boys dizisin de beklenmedik olaylar yaşanırken beklenmedik şeyler etrafında hikaye dönebiliyor. Şuan tek sezonu olan dizi ayrıca oldukça yeni bir yapım.Süper Kahraman filmlerine ve dizilerinde genel olarak işlenen tarzın dışında bir anlatış ve hikayeye sahip.

3-Stranger Things

stranger things 1.sezon ile ilgili görsel sonucu

Netflix'in en sevilen yapımlarından birisi olan Stranger Things kendileri küçük maceraları büyük olan bir grup çocuk arkadaşın hikayesini işliyor.Dizi izledikçe bitirene kadar izlenme ihtiyacı doğuruyor. Hikayesi gerçekten oldukça akıcı olarak devam ediyor. Küçük yaştaki oyunculara sahip olduğu halde oyunculuk konusunda da oldukça başarılı bir dizi . Dizinin türü ise korku-bilim kurgu olarak gösteriliyor.Ayrıca dizi bilim kurgu olduğu halde türünün tersine oldukça oturaklı sahnelerle dolu olan bir dizi. Bu diziyi de aynı diğerleri gibi tek solukta bitirebileceğinizi söyleyebilirim.

4-Vikings

ragnar lothbrok wallpaper hd ile ilgili görsel sonucu

Vikings gerçekten sanki hikayeni içerisinde hissettiren bir dizi İskandinav Tarihi içerikli olan dizi akıcılığıyla birlikte gerçekçi hisleri dramatik sahneleri,savaş sahneleri,çekim kalitesi olsun gerçekten çok başarılı. Başrol de Ragnar Lothbrok'u canlandıran Travis Fimmel inanılmaz bir oyunculuğa imza atmış bir halde,gerçekten daha oynayabilecek bir insan bulunamazdı bu karakter için.Ayrıca dizi de sizi ağlatacak veya yerinizden hoplatacak kadar heyecan verecek sahneler mevcut hikaye çok iyi işlenirken sadece Travis Fimmel'in değil diğer oyuncularında iyi oynamaları ile muazzam bir hal almış durumda.Bu dizinin toplam 5 sezonu bulunmakta.

5-Black Mirror

black mirror ile ilgili görsel sonucu

Black Mirror listemizdeki tek belgesel tadındaki Netflix yapımı olarak karşımıza çıkıyor.Bu dizi gerçekten insanı hayrete düşürüp bilincini birkaç tık geliştiren dizilerden birisi. İzlerken hayrete düşeceğiniz bölümlerin hepsinin konusu farklı olarak işlenmiş halde fakat her bölümü gerçekten film tadında denilebilecek bir Netflix yapımı.Teknolojiye kayıtsız şartsız olumlu bakan insanların şüphesiz izlemesi gereken bir yapım olarak düşünüyorum.Ve son olarak Black Mirror toplam 5 sezona sahip.
Okuduğunuz için teşekkür ederim yapılan sıralama rastgele yapılmıştır.

Kişisel olarak beğendiğim dizileri yazdım,bu diziler hakkındaki yorumlar kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Chileautos

yazar
Kalfa

Altay

Üniversite öğrencisi olup ilgimi çeken alanlarda bilgilerimi ve araştırma sonuçlarımı sizlerle paylaşmaktayım.