Yeniden ve Tüm Gücümle

Logo
Yeniden ve Tüm Gücümle
  • 89 Okuma
  • 1 Yorum

  Yeniden ve Tüm Gücümle 

   Başlıyorum tekrardan kaybettiğim anları kazanmaya, okumadığım kitapları okumaya, izlemediğim her kareyi izlemeye. Ve her seferinde ki gibi tüm gücümle yeniden başlıyorum. 

   İnsanın öyle zamanları oluyor ki bırakın kendi için bir şey yapmayı ayna karşısında ki kendisine bile bakmaya ne mecali ne de gücü kalıyor. Ve ben her döngümden sonra yine kağıt ve kalemle buluşuyorum sanki... Öyle anlara geliyorum ki tek kelime etmeye gerek duymuyorum. Çünkü ne anlayan biri var ne de dinleme nezaketi gösteren. Bazı insanların hayatları bir hırs ve kin üzerine kurulu oysa ne kadar yanlış dimi. Şu küçücük ömrünü bir insan neden nefretle geçirir ki? 

   Yarın başına ne geleceğinden habersiz, kaderimizi yönetemez bir şekilde yaşayıp gidiyoruz. Bazen benim gücüm kalmıyor. Dışarıdan çok güçlü,  pozitif, enerji dolusun diyorlar ya ben içeride nefes alamıyorum. Ve tek değilim buna inanıyorum. Herkesin bir kaçış noktası var dimi? İşte benimki de bu sizler, metinler... Hayatı kendimize zehir etmektense başımızın üstünde ki o kara bulutları en azından griye çevirmek istemez misiniz?  Evet, zor. Evet yorucu belki ama varoluşumuzun amacı buna değmez mi? 

  Biraz olsun kendinize dönün. Kendinizi sevin, saygı gösterin, saygı gösterilecek davranışlarda bulunun ki saygı görün. Çok basit aslında, yıllardır yazıyorum bazen neredeyse her gece bazen her an bazende bir kaç ayda bir ama her yazımda illaki değindiğim tek şey hayatı kendinize zindan etmeyin. Herkesin hayatında zorluklar var dimi? Kim bilir şu an sen bu yazıyı okurken aklının diğer ucunda hangi dert ile savaşıyorsun. Üzgünüm ben buna bir çare bulamıyorum. Tüm gücümü toplayıp uğraşıyorum, çabalıyorum  ama sonunda yine yenilip kenara çekilmek zorunda kalıyorum. Ama unutma sıkıntılar içinde kaybolan sadece sen değilsin. 

    Diyeceğim o ki kendinize bunu yapmadan durup bir düşünün. Yıprattığın ruhun ve bedenin bu yol içinde heba olmaya hazır mı? Ya da bu yol gerçekten doğru bir yol mu? Sözlerimi toparlayıp yavaşça köşeme çekilmeden son bir şey daha söylemek istiyorum. Kendinizi sevin , insanlardan önce siz kendinize saygı gösterin ki saygı görebilesin... Arayı çok açmadan tekrar geleceğim. Senden ricam bu yazı bittikten sonra uzunca bir dalman, düşünmen. Eminim beden ve ruhunu sağlıklı bir şekilde geliştirmek için en doğru kararı vereceksin. Görüşmek dileği ile.... 

yazar
Yamak

İrem Mert

Merhaba, ben İrem Mert. Hayatımın dönüm noktası olacağını düşündüğüm bir konuda sadece araç olabileceği için hobilerimi kullanmayı seviyorum. Bu yüzden burdayım. Umarım iyi anlaşırız.. :)

Yorumlar (1)

  1. yazar
    Yamak

    Selin Gırbaç - 2 hafta önce

    Gülümsedim💌

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma