Yepyeni Netflix Türk Yapımları Duyuruldu

Logo
Yepyeni Netflix Türk Yapımları Duyuruldu
  • 1075 Okuma
  • 0 Yorum

Dünyanın en büyük TV platformu olan Netflix Türk yapımları ile son dönemde oldukça kaliteli hizmetler sunuyor. İlk olarak Hakan: Muhafız isimli diziyle başlayan bu serüven sırasıyla Atiye ve Aşk 101 gibi yapımlarla devam etti. Atiye dizisinin de yakaladığı yüksek başarı hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde büyük ses getirdi. Netflix platformu da bu başarıdan yola çıkarak yeni yıla yepyeni Türk yapımları ile devam edeceğini nihayet duyurdu.

Bugün Netflix Türkiye tarafından yapılan açıklamada bizler yeni sezonda pek çok Türk yapımı bekliyor olacak. Üstelik bu yapımların büyük çoğunluğunda ekranlarda görmeyi sevdiğimiz popüler ve yetenekli yüzler yer alacak. Biz de bu mutlu haberden yola çıkarak Netflix'in duyurusunu yaptığı yeni Türk içeriklerine göz atalım istedik.

Yeni Netflix Türk Yapımları

Ülkemizde milyonlarca kişiye ulaşan Netflix platformu, yeni Türk içerikleri ile gönüllerde bir kez daha taht kuracağa benziyor. Platform, Atiye dizisinin ilk 2 sezonu ile ülkemizde haftalarca konuşulmayı başarmıştı. Aynı şekilde tam da pandemi döneminde ekranlara gelen Aşk 101 dizisi, tüm bölümleri ile büyük yankı uyandırmıştı. Tüm bu güzel gelişmeler Netflix'i yepyeni adımlar atmaya teşvik etmiş olacak ki bügun pek çok yeni içeriğin duyurusu yapıldı. İşte, Netflix Türk yapımları arasında öne çıkan başlıca içerikler:

Fatma 

Netflix platformunda ekranlara gelmesi planlanan psikolojik bir yapım olan Fatma, 2021 yılı için evlerinize konuk olmak istiyor. Psikolojik dram türünde çekilen bu dizide Fatma isimli bir kadın farkında olmadan bir cinayete karışıyor. Dizinin başrollerinde ise sevilen oyuncu Uğur Yücel ile Burcu Biricik yer alıyor.

50m2

50m2 de Netflix'in yeni sezonda iddialı yapımları arasında yer alıyor. 2021 Ocak ayında ekranlara gelmesi beklenen bu dizi, Leyla ile Mecnun'un senaristi Burak Aksak'ın bir diğer projesidir. Gizem ve gerilim dolu bu yapımda 50 metrekarelik bir alanda yaşamak zorunda kalan karanlık geçmişli bir adamın hayatına odaklanılıyor.

Mücadele Çıkmazı

Mücadele Çıkmazı, başrolünde Çağatay Ulusoy'un yer aldığı bir Netflix filmi olarak ekranlara gelecek. 2020 yılı içerisinde bolca kez reklamnı yapılan bu film en nihayet 15 Mart 2021 tarihinde platformda yerini alacak. Ulusoy'un kağıt toplayıcısı bir genci canlandırdığı bu yapım şimdiden büyük merak uyandırıyor.

Bir Denizaltı Hikayesi

Netflix Türkiye tarafından yapılan duyurularda en dikkat çeken yapımlardan biri Tolga Karaçelik imzalı Bir Denizlatı Hikayesi oldu. Bilim kurgu türünde olması planlanan bu dizide başrolde sevilen oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ'u izleyeceğiz. Dizinin detayları henüz netleşmese de Karaçelik ve Tatlıtuğ iş birliği şimdiden büyük ilgi görmüşe benziyor.