Yerli Otomobil Tanıtım Filmi! Yerli otomobil TOGG özellikleri!

Logo
Yerli Otomobil Tanıtım Filmi! Yerli otomobil TOGG özellikleri!
  • 1638 Okuma
  • 0 Yorum

Yerli Otomobil Fiyatı Ne Olacak?

Yerli Otomobil Fiyatı
Yerli otomobil üretmek için yıllar sonra tekrar harekete geçen Türkiye gerekli altyapı gereksinimlerini hemen hemen tamamlıyor. Beş şirketin ortaklaşa yapacağı üretimde her şirket aracın bir yönüne yoğunlaşacak ve ortaya bir bütün çıkaracaklar. Farklı şirketlerin olması yerli otomobilin bir el birliği ürünü olacağını şimdiden ortaya koymuş durumda. 2021 yılında yollarda olması planlanan otomobiller hakkında en çok merak edilen konulardan birisi yerli otomobil fiyatı ne olacak? Bu konuda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı çeşitli açıklamalar yaptı.

Yerli Otomobilin Emsallerine Göre Fiyatı
Yerli otomobil fiyatı ne olacak konusunda son yapılan açıklamalarda iki müjde birden verildi. İlk olarak yerli otomobillerin emsallerine göre en az %5 daha ucuz olacağı yönünde. Dolayısıyla araçların satışa çıktığı andaki piyasa koşulları göz önünde bulundurulacak ve emsalleriyle fiyat kıyaslamasına gidilecek. Yerli üretim olduğu için donanım ve kalite bakımından taviz verilmeden daha uygun fiyatlarda alıcılarla buluşacak.

Yerli Otomobilde Teşvik Avantajı
Yerli otomobil fiyatı ne olacak konusunda ikinci müjde, yerli otomobil alacak kişilere teşvik verileceği yönünde. Devlet, talebi arttırmak için yerli araçlar piyasaya çıktığı zaman tercihini yerli otomobilden yana kullanacak olanlar teşvikler verecek. Bu teşvik, çeşitli kampanyalar, ödeme kolaylıkları, krediler, takas indirimleri gibi farklı şekillerde olabilir. Orta ve üst sınıf konseptinde hem daha ucuz hem de teşvikli olması yerli otomobili oldukça cazip hale getirecektir.

Yerli Otomobil Projesi Neden Yapılıyor?

Sektörel bakımdan teknolojiye en bağımlı alanlardan biri olan otomotiv sektörü bu özelliğiyle teknolojik gelişmelere en duyarlı sektörlerden biri olarak dikkat çekiyor. Son yıllarda petrolün yerine çevreye zarar vermeyen temiz bir yakıt alternatifi arayışı ile yapılan çalışmalar otomotiv sektörünü bugün geldiği noktada elektrikli otomobillere yöneltmiş durumda. Otomotiv sektöründe yedek parçaların bir araya getirilmesi veya dışarıdan araç ithal edilmesiyle adı sık sık dile getirilen Türkiye Yerli otomobil 2019 projesiyle birlikte otomotiv sektöründe güç kazanmak istiyor.

Türkiye’nin Yerli Otomobili Nasıl Olacak?

Zaman zaman tanıtımlarla özellikleri hakkında bilgi verilen yerli otomobilin şimdiye kadar ortaya çkan özelliklerine bakıldığında Yerli otomobil 2019 prototip aracın C segmenti bir araç olacağı ve alt ya da orta klasmanda standart bir aile otomobili özelliklerini taşıyacağı ortaya kondu. 5 farklı model ile birlikte çeşitlenerek üretiminin yapılacağı belirtilen bu otomobil için tam bir şarj dolumu ile toplamda 500 km’ye kadar varabilen bir menzille sürüş imkanı da vaat ediliyor.

Projeyi Kim Yürütüyor?

Yerli otomobil projesi, iç piyasada yerli halkın daha uygun fiyatlarla kaliteli ve çevreye zarar vermeyen otomobillere binebilmesi için geliştirilirken aynı zamanda başka ülkelere ihracat potansiyeli barındıracak bir aracı ortaya çıkarması sebebiyle de üzerinde durulan bir proje oluyor. Cumhurbaşkanlığı desteği ile yürütülmekte olan Ortak Girişim Grubu adıyla birlikte hareket eden Anadolu, Turkcell, Zorlu, BMC ve Kıraça grupları faaliyet gösteriyor.

yazar

İyi bir yazar. Aslında sizin düşündüğünüz tarz da bir yazar değil, tam tersine bir yazılım mühendisi :) Azbucuk tükkanın sahibi.