Yeryüzünün En İlginç ve İlgi Çekici Yapıları

Logo
Yeryüzünün En İlginç ve İlgi Çekici Yapıları
  • 951 Okuma
  • 0 Yorum

Yeryüzünün En İlginç ve İlgi Çekici Yapıları

Dünyanın en ünlü binaları tasarımcılar ve sanatçılar için büyük bir ilham kaynağı olabilir. Yapısal şekiller, benzersiz tasarım konsepti veya dekoratif detaylar olsun, binalar her türlü tasarım projeleri için yeterli ilham sağlayabilir. Turistler dünyayı eşsiz bir bina aramak için dolaşıyorlar ve sıklıkla ünlü binaları ziyaret ediyorlar.
Bir ülkenin en ünlü binaları. biraz tarihsel fotoğrafa bakmak gibi. Ancak fotoğrafın aksine, inşaat bittikten sonra binalar değişmeye devam ediyor. Toplumun olağan aşınma ve yıpranma talepleri.Bu yazıda, dünyanın en inanılmaz yerlerinden bazılarını topladık. Bir sonraki seyahatinizde bunlardan birkaçını planlamak isteyebilirsiniz. Öyleyse, gitmeden önce fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirdiğinizden emin olun.Hazırsanız başlayalım..

 

Haydar Aliyev Merkezi, ünlü Iraklı İngiliz mimar Zaha Hadid tarafından tasarlanan en ünlü binalardan biri. Azerbaycan'ın Bakü şehrinde bulunuyor ve 2012'de tamamlanan en yeni tasarımlardan biri. Tasarımın kendine özgü, akıcı çizgileri ve keskin açıların olmamasıyla dikkat çekiyor.
Zaha Hadid Mimarisi, 2007'de bir yarışma sonrasında komisyona layık görüldü. Uygulama web sitesinde, tasarımın arkasındaki motivasyonu açıklıyor: "Bakü'de çok yaygın olan sert ve çoğunlukla anıtsal Sovyet mimarisinden kopuyor, bunun yerine "geleceğe bakan bir ulusun iyimserliğini" ifade ediyor "

Casa Mila (1906-1912), mimar Antoni Gaudi tarafından tasarlanan ve Pere Milà ve Roser Segimon tarafından yaptırılan bir binadır.
“Casa Milà” ismi, Milà ailesinin yeni evi olduğu gerçeğinden geliyor. Çift, ana katı işgal etti ve diğer daireleri kiraladı.Casa Mila (1906-1912) Antoni Gaudi’nin hem yapısal hem de işlevsel yeniliklerin yanı sıra süs ve dekoratif çözümleriyle sivil mimarlığın en ikonik eseridir. Bu tam bir sanat eseridir.«İnsan, insan için sanat yapar ve bu yüzden rasyonel olmalıdır.»(Antoni Gaudi) 

Casa mila la pedrera, gaudi barcelonaLa Pedrera (taş ocağı) olarak bilinen bu bina, görünüş olarak açık bir taş ocağına benzemektedir, çünkü bina doğadan çizilmiş formlara sahiptir.Gaudi’nin son sivil mimarlık eseriydi ve gününün sözleşmelerine bir mola verdi. 

 «Her zaman açık olan ve okumak için çaba sarfetmen gereken kitap,“ Doğa ”dır.(Antoni Gaudi)


Milwaukee Sanat Müzesi, üç binadan oluşan mimari bir simge yapıdır. Savaş Anıtı Merkezi (1957), Finli Amerikalı mimar Eero Saarinen tarafından tasarlanmıştır; David Kahler tarafından Kahler Binası 1975 yılında yaptırılmıştır.
Michigan Gölü'ne bakan otel, kablo bağlantılı bir yaya köprüsü ile doğrudan Wisconsin Bulvarı'na bağlanmaktadır. Yayalar köprüden geçip köşeye doğru ilerlerken, sürücüler, yivli beton sütun çiftlerinin 'V' harfi gibi biçimlendirilmiş bir dizi iskelet benzeri elemanlar oluşturduğu yeraltı tonozlu bir garajdan geçiyor.

Alight Motion

yazar

Ben Muhammed Mücahid Akan. 22 yaşındayım ve İnşaat Mühendisliği öğrencisiyim.İstanbul'da ikamet ediyorum. Sizlerle beraber ilgi çekici ve faydalı bilgiler arayışına çıkıyoruz.Umarım ayırdığınız değerli vakti en faydalı şekilde doldurabilirim.