Yılın En İyi 9 Oyunu

Logo
Yılın En İyi 9 Oyunu
  • 389 Okuma
  • 0 Yorum

Bilgisayar oyunları çağımızın en iyi vakit geçirme araçlarından biridir. Kimi için bağımlılık kimi için ise zevkten öteye geçemiyor. Fakat boş vakitlerde eğlenebilmek adına en iyi seçenek bilgisayar oyunları olarak gözüküyor. Oyun sektörünün gelişmesi sebebiyle bazı büyük şirketler bilgisayar oyunlarına herkesin daha kolay erişebilmesi için projeler yaratmaktadır. Google bu konuda ilk adımı atarak Standia projesini duyurdu. Bu projenin içeriğinde herhangi bir oyun bilgisayarına sahip olmasanız bile en iyi oyunları en iyi çözünürlüklerde bir sanal sunucu yardımı ile oynayabileceksiniz. Bu proje ile oynayabileceğiniz oyunlara örnek olarak size bu yıl çıkmış en iyi 9 bilgisayar oyununu listeledik. Oyun bağımlılarının mutlaka bu listeye göz atarak steam’a uğramaları gerekiyor. Eğer bir steam hesabınız var ise bu oyunlara kolaylıkla erişebilirsiniz.

 

 

Afterparty

Afterparty

 

Afterparty adı ile piyasaya sürülen bu oyun tam olarak dünya ile cehennem arasında gerçekleşen olayları konu alıyor. Oyunun Milo ve Lola adında iki adet karakteri bulunmaktadır. Bu karakterler bir gün ölerek kendilerini cehennemin tam ortasında buluyorlar. Bunun ardından yaptıkları araştırmalar sonucunda cehennemden kaçışın mümkün olduğunu düşünerek bu konuya yoğunlaşıyorlar. Bu kaçışın yolunu ararken karakterler oldukça fazla aksiyon halinde oluyorlar ve cehennemin derinliklerini keşfetmeye başlıyorlar.

 

Devotion

Devotion

 

Korku oyunları benim vazgeçilmezim! diyorsanız göz atmanız gereken oyunların başında Devotion gelmektedir. 1980’li yılları konu alan bu oyun, ilginç doğu esintilerinden faydalanıyor. Bu oyunda hikayenin içinde sürekli bir keşif halinde olacaksınız. Verdiği hava sebebiyle oynarken fazlaca gerilim yaşayacağınız bir oyundur.

 

GTFO

GTFO

 

Left 4 Dead serisinin devamı olarak görülen bu oyun Payday 2’nin yapımcıları tarafından piyasaya sürülmüştür. 4 kişilik bir ekip ile zombilere karşı vereceğiniz mücadeleyi konu almaktadır. Bir ekip oyunu olması sebebiyle arkadaşlarınızla çok güzel dakikalar geçireceksiniz.

 

İmperator: Rome

Rome

 

Strateji oyunlarına bağımlılığı olan oyuncuların sevdiği Paradox şirketi tarafından geliştirilen bu oyunda tarihte olmuş olayları takip ederek bu olayları kendi isteğinize göre değiştirebileceğiniz bir oyundur. Tarihe mutlu olacağınız bir şekilde yön vermeyi kim istemez ki?

 

Katana Zero

Katana Zero

 

Retro oyunları son yıllarda popüler hale gelmiş bir yapımdır. Bu oyun kategorisine Askiisoft tarafından yeni bir oyun eklendi. Katana Zero, bol aksiyonlu ve etkileyici hikayesi olan bir yapımdır. Doğru hamleleri seçerek bölümleri geçmeniz gerekiyor yapılan her yanlış hamlenin sonucu ölümdür. Oyunu bitirmek hiçte kolay değil, bunun için fazlasıyla emek sarfetmeniz gerekiyor.

 

Anno 1800

Anno 1800

 

1800’lü yılları konu alan bu oyunda sanayileşme çağının tam ortasında size verilen bir adayı geliştirmek ile görevlisiniz. 2018 yılında en çok konuşulan oyunlar arasında yer alan Amo 1800 üç farklı oyun modu ile kullanıma sunuluyor. Aynı zamanda kendisinden söz ettirmesi tamamen grafiklerinin etkisiylede oluyor.

 

Outward

Outward

 

RPG oyunlarının tüm dünya üzerinde seveni çoktur. Hayatta kalma ve Rollplay modellerini işleyen Outward’da bir karakter seçerek zor bir oyunla karşı karşıya kalıyorsunuz. RPG oyunlarının genelinde olan tek karakter ile oyuna başlama olayı aynı şekilde Outward’da da var.

 

Total War: Three Kingdoms

Total War

 

Total War serisi tüm dünyanın bildiği bir oyundur. Total War serisinin yapımcılarının yıllardır hedef aldığı tek şey var o da bilgisayar üzerinde oynanan en iyi strateji deneyimini kullanıcılara sunmaktır. Total War’ı vazgeçilmez yapan şey gerçek zamanlı yapılan savaşlar ve dünya genelinde yapılan stratejik planlardır. Serinin bu oyunu ise, Antik Çin Devletini konu almaktadır. Çin tarihinin en önemli dönemlerini size tekrardan yaşatmayı amaçlayan bu oyun, grafik kalitesi bakımından da üst düzey kullanış sağlamaktadır.

What Never Was

Hızlıca oynayıp fazlasıyla zevk alıp hemen bitireyim diye arayışa koyulduğunuz bir oyuna örnek olarak What Never Was'ı verebiliriz. Ücretsiz bir oyun olmasıda ayrıca hoşa giden bir durum yapıyor. Büyükbabasının tavan arasında eski bir odasını keşfeden bir kadını canlandırıyorsunuz bu oyunda, aynı şekilde karşımıza çıkan bu odanın içinde bulunan şeyleri görünce fazlasıyla şaşıracaksınız.

 

yazar
Kalfa

Burak Mehel

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma