YouTube videolarını ücretsiz olarak nasıl indirebilirim?

Logo
YouTube videolarını ücretsiz olarak nasıl indirebilirim?
  • 2053 Okuma
  • 0 Yorum

YouTube videolarını indirirken, onları internet bağlantısı olmadan izleyebilirsiniz; bu, güvenilir mobil internet erişimi olmayan yerlere, trenlere ve gezilere kendinizi eğlendirmek için idealdir.

Sınırlı veri hakkına sahip bir mobil planınız varsa, YouTube videolarını indirmek de harikadır. Onları ev Wi-Fi'nizi kullanarak telefonunuza indirebilir ve hareket halindeyken veri tahsisatınızı riske atmadan riskini izleyebilirsiniz.

YouTube ve diğer video barındırma sitelerinden video indirmek şaşırtıcı derecede kolaydır - ve ücretsiz olarak yapabilirsiniz. YouTube, video indirmek için (hem masaüstünde hem de mobil cihazda) bazı araçlar sunar ve işi yapabilecek üçüncü taraf araçlar da vardır. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Yalnızca videolardan müzik kaydetmek veya bir podcast'e dönüştürmek için sesi çıkarmak istiyorsanız, en iyi YouTube - MP3 çeviricileri rehberimize bakın.

YouTube videolarını indirmek yasal mı?

YouTube videolarını indirmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmak, Youtube’un hizmet şartlarına aykırıdır; bu, yalnızca doğrudan sunucularından video akışı sağlayabildiğinizi belirtir. YouTube videolarını indirmek, telif hakkı sahibinden, kamu malı olandan veya videonun sahibi olmadığınız sürece, sizi olası telif hakkı ihlallerine açar.

Bununla birlikte, YouTube, web servisi ve kendi uygulamaları aracılığıyla video indirmek için bazı yollar sunar. Bu kılavuzda bunun nasıl yapılacağını açıklayacağız ve sizi iPhone, Android, Mac ve PC için mevcut diğer seçeneklerden geçireceğiz.

Ayrıca bkz: YouTube’un okulda veya ofiste nasıl engelleneceği

En iyi ücretli ve ücretsiz video editörlerine rehberimizle daha iyi filmler yapın

YouTube videoları bir PC'ye nasıl indirilir

youtube videoları

4K Video Downloader, kullanımı çok basit olan ücretsiz bir YouTube video indiricisidir.

1. 4K Video Downloader

YouTube videolarını bir Windows PC'ye indirmek için, 4K Video Downloader'ı indirip yükleyerek başlayın. Bu çok yönlü yazılım tamamen ücretsizdir ve tüm oynatma listelerinin yanı sıra 360 derece ve 3 boyutlu videoları indirebilir. Tamamlandığında, 'Başlat' yazan kutuyu işaretleyin ve 'Son'u tıklayın.

2. Video URL’sini kopyalayıp yapıştırın

Web tarayıcınızı açın, YouTube'dan indirmek istediğiniz videoyu bulun ve URL’sini adres çubuğundan kopyalayın. Sonra 4K Video Downloader'a geri dönün ve sol üstteki yeşil 'Bağlantıyı Yapıştır' düğmesini tıklayın.

Yazılım, videoyla ilgili bilgileri alır ve size çeşitli seçenekler sunar. Bunlar orijinal videonun kalitesine bağlı olarak değişebilir, ancak yazılım YouTube videolarını varsa 4K'da indirebilir.

3. Kalite ve formatı seçin

4K Video Downloader, tüm YouTube videolarını indirmenize veya sadece sesi kopyalamanıza izin verir. Soldaki açılır menüyü kullanarak tercih ettiğiniz seçimi seçin, ardından sağdaki menüyü kullanarak bir format seçin. Videolarımız için MP4'ü tercih ediyoruz, çünkü iyi bir kalite ve dosya boyutu dengesi sağlıyor - ve temelde her cihazda oynayacak.

Ardından kalitenizi seçin. TV’nizde veya PC’nizde video oynatmak için en yüksek çözünürlüğü seçmenizi öneririz, ancak bunun daha uzun süreceğini ve daha fazla yer alacağını unutmayın. Neyse ki, ne kadar yer alacağını görmek için soldaki tahmini dosya boyutunu kontrol edebilirsiniz.

İndirilen videonun nereye kaydedileceğini, alttaki 'Gözat' düğmesini kullanarak da seçebilirsiniz. Mutlu olduktan sonra 'İndir'i tıklayın.

4. YouTube videosunu indirin

YouTube videosu şimdi sizin için indirilecek. Yaratıcının kanalında başka videolar varsa, 4K Video Downloader bunları indirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Aynı anda 24 video indirebilir.

Video indirmeyi tamamladıktan sonra, onu hedef klasörde bulabilir veya 4K Video Downloader'da sağ tıklayıp 'Oynat'ı seçin. Ayarları yapmazsanız, kaldırmayı seçinceye kadar video bu listede kalır - yazılımı kapatıp yeniden başlatsanız bile.

5. Akıllı Modu deneyin

Videoları aynı formatta sık sık indirirseniz, Akıllı Modu kontrol edin. Bu, indirme tercihlerinizi kaydeder ve otomatik olarak yükler. Sağ üstteki ampul simgesine tıklayın ve bir URL'yi 4K Video Downloader'a bir sonraki yapıştırdığınızda, kullandığınız son ayarlarla anında indirilecektir.

YouTube videolarını bir iPhone, Mac veya Android cihazına nasıl indireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

YouTube Premium ile videoları indirin (Ancak Türkiye'de Aktif Değildir)

Bir YouTube Premium aboneliğiniz varsa, üçüncü taraf yazılımı olmadan çevrimdışı izlemek için video indirme olanağı da dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bunu YouTube, YouTube Müzik ve YouTube oyun uygulamalarını kullanarak yapabilirsiniz. İndirilen videoları yalnızca uygulamayı kullanarak izleyebileceğinizi unutmayın; video dosyasını farklı bir cihaza taşıyamaz veya farklı bir oynatıcı ile izleyebilirsiniz.

Bir video izlemeye başlayın, ardından oynatıcının altındaki "İndir" düğmesine (gri bir ok) dokunun ve bir kalite ayarı seçin. Video YouTube’dan başarıyla indirildikten sonra, onu Kütüphane veya Hesap sekmenizde bulabilirsiniz.

İndirilen videoları izlemek için hesabınızda oturum açmış olmanız gerekir ve videoları çevrimdışı izlerken yorumları veya beğenileri olan videolara yanıt veremezsiniz.

yazar

İyi bir yazar. Aslında sizin düşündüğünüz tarz da bir yazar değil, tam tersine bir yazılım mühendisi :) Azbucuk tükkanın sahibi.